Genç Haberleri

HEYELAN SU İSALE HATTINI TAHRİP ETTİ, KÖY SUSUZ KALDI

Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü Kepir mezrasında üç gün önce meydana gelen heyelan nedeniyle köyün içme suyu şebekesi zarar görerek köy susuz kaldı.

17 Mayıs 2019 Saat: 16:42
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 848 kez okunmuştur

HEYELAN SU İSALE HATTINI TAHRİP ETTİ, KÖY SUSUZ KALDI
HEYELAN SU İSALE HATTINI TAHRİP ETTİ, KÖY SUSUZ KALDI

Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü Kepir mezrasında üç gün önce meydana gelen heyelan nedeniyle köyün içme suyu şebekesi zarar görerek köy susuz kaldı. Köylüler Zarar gören şebeke suyu hattını kendi imkânlarıyla onarmaya çalıştıklarını ancak çalışmalarının yetersiz kaldığını ve köyün üç gündür susuz durumda olduğunu söyledi.

Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü Kepir mezrasında geçtiğimiz gün meydana gelen heyelan köyü Susuz bıraktı.  10 hanenin olduğu köyde, köyün yaylalarının olduğu bölgede yaşanan heyelan içme suyu şebekesi hattına zarar vererek köyü susuz bıraktı. Şebeke suyunun zarar görmesiyle köye üç gündür su gelmediğini söyleyen köylüler büyük mağduriyet yaşadıklarını belirtti. Sorunu kendi imkânlarıyla çözmeye çalıştıklarını ancak çalışmalarının yetersiz kaldığını dile getiren köy sakinleri başta Genç Kaymakamlığı olmak üzere ilgili yetkililerden yardım beklediklerini ifade etti. Üç gündür içme sularının olmadığını alternatif içme suyu kaynaklarının da çok yetersiz kaldığına dikkat çeken köylüler mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istiyor.  

HEYELAN YAYLA EVLERİNE DE ZARAR VERDİ

Meydana gelen heyelan, köyün yayla bölgesinde meydana geldiği için birçok yayla evinin de yıkılmasına neden oldu. Heyelanın meydana geldiği bölgede toprağın yumuşak olmasından dolayı yeni bir heyelan olayının yaşanmasının muhtemel olduğunu da aktaran köylüler yetkililerin köylerine gelip yaşadıkları sorunu yakından görmelerini isteyen köylüler acil bir şekilde sorunlarının çözülmesini bekliyor.

Ramazan ayında yaşadıkları sorunun bir an önce giderilmesi çağrısında bulunan köylüler içme suyu şebeke hattının en az 20 yıllık olduğunu ve hattın yenilenmesi gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar