Genç Haberleri

Hizmet sloganla değil eylemle olur

Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden yapılan yazılı basın açıklamasında Geçtiğimiz hafta gazetemizde İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener’in demecine cevap verildi. Yapılan açık

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.124 kez okunmuştur

Hizmet sloganla değil eylemle olur
Hizmet sloganla değil eylemle olur

Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden yapılan yazılı basın açıklamasında Geçtiğimiz hafta gazetemizde İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener’in demecine cevap verildi. Yapılan açıklamada “Hizmet sloganla değil eylemle olur” ifadeleri öne çıkıyor.

Genç Meslek Yüksek Okulu’nun Genç’e taşınması Genç’in ana gündem konusu haline geldi. Geçtiğimiz hafta gazetemizde manşetten verdiğimiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener’in açıklamalarından sonra Genç Belediye Başkanlığı da konu ile ilgili açıklama yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener’e cevaben yapılan yazılı basın açıklamasında sert ifadelere yer verildi. 1 Kasım 2010 tarihli gazetenizde manşet haber olarak çıkan ‘’Yüksek okula en samimi açıklama’’ adlı habere istinaden Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açıklama yapma gereğini duyulmuştur” diye başlayan açıklamada; 5393 Sayılı Belediyeler kanunu Belediyelerin organlarını, yönetimini, görev, yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını düzenlemektir. Genç Belediyesi bu görev, yetki ve sorumluluklarının bilincinde olup fazlasıyla yerine getirmektedir. Bu Kanun gereğince Belediyeler; ‘’İmar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel alt yapı; coğrafî ve kent bilgi sistemleri; çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık; zabıta, itfaiye, acil yardım, kurtarma ve ambulans; şehir içi trafik; defin ve mezarlıklar; ağaçlandırma, park ve yeşil alanlar; konut; kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor; sosyal hizmet ve yardım, nikâh, meslek ve beceri kazandırma; ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetlerini yapar veya yaptırır” denildi.

BELEDİYEMİZİN HEDEFİ İLÇEYE FAKÜLTE YAPILMASIDIR

Yapılan açıklamada Belediyenin amacının daha çok ilçeye bir fakülte kurulması olduğuna vurgu yapılarak; “Yukarıda görüldüğü gibi Belediyelerin görev ve sorumluluklarında Milli eğitim bakanlığı ve üniversitelere okul binaları yapma görev ve sorumluluklarını kapsamamaktadır. Bu sorumluluğun bize ait olmadığını bilmemize rağmen halkımızda olan beklenti ve taleplerin yerine gelmesi için görev ve sorumluluk alanlarımızı aşıp beklentilere cevap bulmaya çalışmaktayız. Sayın Belediye Başkanımız Abdurrahim ARİÇ 15.03.2010 tarihinde Sayın Devlet Bakanımız ve Milletvekillerimizin bilgisi dâhilinde Bingöl Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Gıyaseddin Baydaş ile birlikte Genç ilçemizde bir takım incelemelerde bulunmuştur. Genç Meslek Yüksek Okulu için tahsis edilecek alanın Fakülte alt yapısını kaldıracak bir alan olması için gayret sarf edilmektedir. Eğitimin Sosyal, Kültürel ve Ekonomik getirisinin farkındayız. Amaç Yüksek okuldan ziyade ilçemize fakülte kurulması için bir şeyler yapmaktır. Fakülte ilçemize kazandırdığımız takdirde İlçemize her alanda büyük katkılar sunmuş olacağız” şeklinde belirtildi.

GENÇ YİBO FAKÜLTE İÇİN BULUNMAZ BİR YERDİR

Genç Meslek Yüksek Okulu konusunda Rektör Gıyasettin Baydaş ile istişareler yapıldığının da vurgulandığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sayın Belediye Başkanımızın Bingöl Üniversitesi Rektörü ile Birlikte Genç Meslek Yüksek Okulu İçin girilen yer arayışları içerisinde ilçede olan tüm alternatifleri inceleyip bu alanlar içerisinde iki yer üzerinde mutabık kaldıkları; bunlardan birincisi Genç YİBO diğeri ise İlçenin hemen girişinde bulunan Yüksek okul binası yapmaya uygun olan 14 dönümlük boş alandır. Üniversiteye sadece arsa tahsis etmenin yeterli olmadığını bunun yanı sıra üzerine yapımı uzun ve maliyetli olan bir bina yapmak gerekmektedir. Bu nedenle önceliğimiz Genç YİBO olacaktır. Burası Meslek Yüksek Okula verildiği takdirde iki sene içerisinde Fakülte açılması da kaçınılmazdır. Sayın Rektörümüzde Fakülte açılması için buranın bulunmaz yer olduğunu belirtmiştir. Genç YİBO’da olan öğrencilerimizin % 40’ının aileleri Genç İlçe merkezine yerleşmiş durumda olup bu öğrencilerimizi merkezdeki okullara yerleştirerek geri kalan %60’lık öğrenci grubunu da ilçemizde var olan üç tane YİBO ya dağıtarak sorunu çözmüş oluruz. Ama maalesef sorunu çözmeye katkı sunulması yerine yapılan çalışmalara da engel olucu beyanatlar verilmektedir. Genç YİBO’nun Üniversiteye tahsis edilmesi durumunda sorun çözülecektir.”

HERKES SINIRLARINI BİLMELİ

Açıklmanın son bölümünde ise; “Yukarıda belirttiğimiz gibi Çalışma alanlarımız dışına çıkıp halkımız için tüm gayretimizle çalışmaktayız. Umarız bu çabalarımız en yakın zamanda meyvelerini vererek ve ilçemiz Meslek yüksek okuluna kavuşur. Ve bu Meslek Yüksek Okuluna Müdür olarak Atanan Eğitim Görevlisinin kendi görev ve sorumluluklarını bilecek ve tüm enerjisini eğitime ve bilime harcayacaktır. Halkımızın iradesiyle seçilmiş bulunan belediyemiz yönetimi, gerek Genç halkının menfaati ve huzuru konusunda her kişi ve kurumdan daha çok duyarlılık göstermiş ve bundan sonra da bu duyarlılığın devam edeceği ve bu konuda hiç kimsenin hele hele yetki ve sınırlarını aşanların telkin ve önerilerine ihtiyacın olmadığı noktasında kimsenin en ufak kuşkusu olmasın. Halkımızın bilgi ve takdirlerine arz ederiz” İfadelerine yer verildi.

Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,

Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,

Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,


 


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar