Genç Haberleri

İmam Hatipten Afrika’ya Uzanan Yardım Eli

Genç’te Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin, “İmam hatipliler göz nuru oluyor” sloganıyla başlattığı kampanya kapsam

3 Mart 2019 Saat: 13:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.075 kez okunmuştur

İmam Hatipten Afrika’ya Uzanan Yardım Eli
İmam Hatipten Afrika’ya Uzanan Yardım Eli

Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, harçlıklarından arttırdıkları paraları, kampanya kapsamında okullarına yerleştirilen kumbaralarda biriktirdi. Toplanan para, , İHH ve Önder İmam Hatipliler Derneği’nin banka hesaplarına gönderildi.

Okul müdürü Ercan Demir yaptığı açıklamada, İHH ve Önder İmam Hatipliler Derneği’nin, Afrika’daki katarakt hastaları için “İmam hatipliler göz nuru oluyor” sloganıyla Türkiye çapında bir kampanya başlattığını söyledi.

“Proje kapsamında kampanya başlattık”

“Tedavi edilmediğinde körlüğe sebep olan katarakt hastalığı; Afrika kıtasında yaşın yanı sıra yetersiz beslenme, uzun süre şiddetli ışığa maruz kalma, göz travmaları gibi sebeplerle yaygın biçimde görülüyor. Teknik ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle milyonlarca Afrikalı, ameliyat olamadığı için görme yeteneğini kaybediyor ve yaşamını başkalarına bağımlı bir şekilde sürdürüyor. Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu olarak bu hastaların tedavisinde kullanılmak üzere yardım kampanyasına gönüllü olarak katılım gösterdik.”

“İnşallah kampanya Türkiye’de yayılır”

250 lira ile Afrika’da yaşayan 1 çocuğun katarakt ameliyatı olabileceğine dikkati çeken Demir, “Proje kapsamında okulumuz İmam hatip lisesinde bir kampanya başlattık. 2 ay önce sınıflarımıza kumbaralar dağıttık. Bu kumbaralara öğrencilerimiz gönüllülük esasına dayanarak kendi harçlıklarından arttırdıkları bozuk paraları atarak katkıda bulundular. Buradan toplanan parayla Afrika’da yaşayan çocuklarımızın katarakt ameliyatı olmalarını sağlayacağız. İnşallah kampanya Türkiye’de yayılır ve Afrika’da katarakt ameliyatı olmayı bekleyen çocuklarımıza şifa olur. Bu amaçla  okulumuz öğrencileri topladıkları yardımları bu fonda kullanılmak bankaya yatırdılar. Emeği geçen öğrencilerimize teşekkür ederiz.” diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız