Genç Haberleri

İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA GÜNÜ

İstiklal Marşı´nın kabulünün 98. Yıldönümü dolayısıyla Nuri Özaltın İlkokulu ve Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu tarafından kutlama programı düzenlendi.

12 Mart 2019 Saat: 12:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 673 kez okunmuştur

İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA GÜNÜ
İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA GÜNÜ

Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen programa, Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Belediye Başkan Vekili Ömer Tutkal, İlçe Emniyet Müdürü Şenol Toklu, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Nuri Özaltın İlkokul Öğretmeni Ferhat Söyler “Bu coşkulu marşımızı dilden dile, gönülden gönüle, nesilden nesile bir bayrak gibi bir miras gibi taşımak bizlerin görevidir. Mehmet Akif, büyük şair olduğu kadar büyük fikir adamıdır aynı zamanda. Büyük bir coğrafyanın, büyük acıların, büyük mücadelelerin, çöküş ve çalkantılarının, dağılış ve yıkılışların, Safahat şairidir. Safahat bir şiir kitabı, bir edebi metin olmaktan daha çok fikri bir eserdir. Yedi bölümden oluşan Safahat’ın altın bölümünün başlığı “Asım’dır. Asım Mehmet Akif’in “gençlik ideali”nin adıdır" dedi.

Konuşmaların ardından program İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan video gösteriminin ardından Şehit Recep Tümen Ortaokulu ve Nuri Özaltın İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı şiir, tiyatro ve oratoryo gösterileri ile devam etti.

Program, ortaokul ve liseler düzeyinde yapılan düzenlenen Milletin Sesi “Mehmet Akif Temalı” resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Kaymakam Hasan Hüseyin Vural ve kurum amirleri tarafından verilmesi ile son buldu.

                                  Haber: Serkan Davran

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız