Genç Haberleri

Kaldırım İşgaline Yasal İşlem Yapılacak

Genç Belediyesi, İlçe için her geçen gün biraz daha sorun haline gelen ve yıllardır çözüme kavuşturulamayan kaldırım işgallerinin önüne geçmek için kolları sıvadı.

25 Haziran 2019 Saat: 12:43
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 544 kez okunmuştur

Kaldırım İşgaline Yasal İşlem Yapılacak
Kaldırım İşgaline Yasal İşlem Yapılacak

Genç Belediyesi, İlçe için her geçen gün biraz daha sorun haline gelen ve yıllardır çözüme kavuşturulamayan kaldırım işgallerinin önüne geçmek için kolları sıvadı.Kaldırım yasakları ile ilgili açıklamalarda bulunan Genç Belediye Başkanlığı, kaldırım yasağı uygulamasının kararlılıkla devam edeceğini duyurdu. Belediye yetkilileri, kaldırım işgallerinde bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağını da belirtti.

Genç İlçe merkezinde ve özellikle halk arasında ‘Mecburiyet Caddesi’ olarak adlandırılan Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan kaldırımların esnaflar tarafından işgal edilmesi yıllardır vatandaşların tepkisine neden oluyor. Özellikle son yıllarda artan tepkilerden dolayı Genç Belediyesi bu sorunu tamamen ortadan kaldırmayı planlıyor.

İLK ÖNCE ESNAFLAR UYARILACAK

Genç Belediyesi bu uygulamadan kimsenin fazla zarar görmemesi için geçmişte olduğu gibi ilk etapta esnafları uyaracak ve bilgilendirme yapacak. Bu uyarıları yaptıktan sonra son çare olarak cezai yaptırımlara başlayacak. Kabahatler kanununa göre uygulanacak cezai yaptırımlar kaldırımı hem işgal edene hem de ettirene kesilecek. Cezai işlemlerden sonra yine işgal devam eder bu cezalar bu sefer katlanarak kesilecek.

KADINLAR ÇARŞIDA RAHAT GEZEMİYOR

Kaldırımların işgal edilmesinden dolayı çarşıya çıkan kadınlar neredeyse Cumhuriyet Caddesi’ni kullanamaz hale geldiler. Bu durumdan oldukça rahatsız olan kadınlar şikâyetlerini Genç Belediyesine ilettiler. Bu durumun daha önceden de takipçisi olan Genç Belediyesi, yapılan tüm şikâyetlerin ve oluşan olumsuzlukların üzerine bu durumu ortadan kaldırmakta oldukça kararlı görünüyor.

Özellikle Genç’te bir sembol haline gelen yolun ortasında yürümek belediyenin ‘Kaldırım Yasağı İşgali’ni ortadan kaldırmasıyla son bulacak. Genç Belediyesi yıllardır süregelen bu uygulamanın önüne geçerek, Genç’te rahat bir ortam açmayı hedefliyor. Özellikle kahvehanelerin önünde bulunan kaldırımların kullanılamaz hale geldiği son günler de Genç’ de bu uygulama ile vatandaşlar derin bir nefes alacak gibi görünüyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar