Kara Kalem
Kara Kalem

Ancak Bu Kadar Olur

Ancak Bu Kadar Olur

23 Ekim 2015 Saat: 13:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 41.313 kez okunmuştur

Dün üniversite kapısında bir olay yaşandı. Bugün bütün gazetelerde bakınca iç geçireceğiniz bir fotoğraf. Üniversite nizamiye girişinde milletvekilleri, karşı tarafta bir grup öğrenci, aralarında geçilmez demir kapılar. İnanılmaz bir aşk fotoğrafı. Ne trajik. Kavuşturulmayan aşıklar. Birileri demir parmaklıkların ardından fotoğraflar verip kavuşmamıza izin vermiyorsunuz ve bu aşk burada bitmez havası estirdi. Flash TV'de Dilber AY'ın programında hissettim bir an. Müthiş bir acite. Anı özetleyen fotoğraf servisleri. Güya yüzlerine kapanan demir kapıların önünde selfieler. Bu kadar olur. Olağanüstü bir politika. Haklısınız…Yemeyen kalmaz.

‘Öğrencilerle buluşacaktık. Bizi üniversite kampüsüne almadılar’ ifadeleri .Orada öğrencilerle bir araya gelip miting yapacaktınız. Belli.  Tam da seçim yasaklarının başladığı gün. Buna izin vermediler. Nerede görülmüş bu. Siyasi partiler, kampüs içerisinde miting yapacaklar. Öğrencilere sesleneceklermiş. Kimse size neden siyaset yapıyorsunuz demiyor. Demez de. Amaç zaten başından belli. Senaryo hazır. Biz üniversitenin kapısına gideriz. Önceden toplattığımız öğrenciler kalabalık oluşturur. Yönetim de bu kalabalıkla kampüs içinde miting yapacağımız için içeri girmemize izin vermez. Öğrenci grubu ordan slogan atar. Biz bu taraftan iki kelam ederiz. Güzel iki de fotoğraf çektirdik mi tamam. Siz de durumdan faydalanır mağdur siyaseti yaparsınız. Her zaman tutan bir politika. Haklısınız.

Sonra da çıkıp bu konuya da dahil ederek “3 aydır, barajı geçtik diye bizlere kan kusturdular, memleketi kan gölüne çevirdiler” deyin. İyi, hoş. Kan gölüne çeviren, kan akıtan kim peki. Yani bi tek o dediğiniz adam memleketi kana buladı. Silahı aldı dağı, taşı ateşe verdi. Öldürdü, yaktı, yıktı, yol kesti, kaçırdı, insanlara keçileri kaçırttı. Hadi tamam dediğiniz adam kötü biri diyelim. Kötülük isteyen biri diyelim. Siz de o vesile ile çıkıp Allah ne verdiyse gücünüz yettiğince kıyıma başlayın. Hazır tetikte bekliyordunuz o adam bi hata etsin bahanemiz tamam. Hemen vur, kır. İyi bir siyasi manevra ve durumu lehine çevirme stratejisi. Yap ötekinin üstüne at. İyi de tutuyor.

Küçük Bingöl’de İl Başkanının Yaptığı……..

Birisi de ticari taksiye binip güya halkın arasına karışmış imajı vermeye çalışırken aşırı olağanüstü bir durum gerçeklemiş gibi edalar. Bir mucizeyi daha gerçek hayatta gördük. Gökten zembille inen biri, halkın arasında karışmış sanki. Kendine kendince halk adamı havası vermeler. Sorarım: sen hangi dünyadan geldin hacı yav. Hangi dünyadansın sen. Tam İzmirli kokoş bir CHP’li kadın milletvekili vari hareket. Zorla bir seyyar satıcının koluna girip ‘Bakın biz seyyar satıcıları da seviyoruz. Biz onların da koluna girebiliyoruz” dedirten cinsten bişey olmuşsun be. Daha önce neredeydin de şimdi halkın arasına karıştın. Böyle kaybedersin bak söyleyeyim. Sen zaten hep insanların içinde olan birisin. İnsanları dinleyen birisin. Asıl kalkıp hiç olmayacak birşeyi yapmış gibi yapmak seni insanlardan, inşaları da senden koparır.

Ve bu iki haberi yapan gazeteci arkadaşlarım, bari siz yapmayın bunları. Sayfalarınızda yer vermeyin ne olur.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar