Genç Haberleri

Kış geldi balıkçılar start aldı

İlçede kış deyince ilk olarak akla Murat Nehri ve balık avı gelir. Bu mantaliteden yola çıkan Gençli balıkçılar Genç’te bir ilke imza attı ve balıkçı dükkânı açtı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.136 kez okunmuştur

Kış geldi balıkçılar start aldı
Kış geldi balıkçılar start aldı

Daha önce hep seyyar balıkçı görmeye alıştığımız ilçede artık çakılı bir balıkçı var. Balıkların çoğunu Murat Nehri’nde avladıklarını ve balıkları taze olarak tükettiklerini belirten İsmet Abravan ve Ramazan Yakışır: ‘‘Balıkçılık bizim gerçek mesleğimiz. Balık tutmak ilk olarak bizde bir hobiydi bunu daha sonra ticarete dökmeyi düşündük. İlçede balıkçı dükkanı olmadığı için böyle bir girişimde bulunduk. Balıklarımızın çoğunu Murat Nehri’nden çıkarıyoruz ve balıklarımızın tümü taze. Bazen ağlarımıza 20-30 kilogramlık balıklar bile takılıyor. Sadece tatlı su balığı satmıyoruz aynı zamanda Karadeniz’den de balık getirtiyoruz. İşyerimizde Murat Nehri’nin tüm balık çeşitleri ve alabalık, palamut, hamsi, sazan, ay balığı, bıyıklı balık, çipura, çapak balığı, ergez balığı ve sayamadığımız niceleri mevcuttur.’’
Birçok balık çeşidini Genç halkına sunan Abravan ve Yakışır, aynı zamanda balıkların temizliğini de kendilerinin yaptığını belirttiler.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız