Genç Haberleri

Köken’den eğitime tam destek

Geçtiğimiz Cuma günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener’in düzenlediği Eğitim Bölgesi Müdürler Kurul Toplantısı’na katılan İlçe Kaymakamı Muammer Köken, eğitime tam destek vereceğini aç

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.295 kez okunmuştur

Köken’den eğitime tam destek
Köken’den eğitime tam destek

Halk Eğitim Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Kaymakam Köken, Milli Eğitim Müdürü Dener, ilçede bulunan ilk ve orta öğretim olmak üzere 17 okulun müdürleri, Halk Eğitim Müdürü ve Genç Öğretmenevi Müdürü katıldı.
Tunceli Vali Yardımcılığı görevimi sürdürürken Eğitimden sorumlu vali yardımcısıydım diyen Köken, ‘‘Eğitim konusunda artık uzmanlaştım sayılır. Bu tür toplantılara vakıf bir insanım. Eğitimin temel amacı insanları eğitmek ve çocukları topluma kazandırmaktır. Görevimiz, algılandığı gibi sadece eğitmek olmamalıdır. Eğitirken öğretmek ana amacımız olmalıdır. Şartlar çok değişti. Eskiden doğuda eğitim konusunda daha esnek davranılıyor derlerdi. Ama artık şartlar çok değişti. Ben ülkenin her tarafında aynı şartlar altında aynı kalitede eğitim veriliyor diye düşünüyorum. Bunu bahane göstererek başarısızlığımızın arkasına gizlenmemeliyiz. Öğrenci-öğretmen-aile bütününü kurmalıyız. Bu üç ayrı küme koordineli bir şekilde çalışmalı ve iletişim halinde olmalı. Eğitime gereken önemi vereceğiz. Bundan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Hayat boyu öğrenme diye bir şey vardır ve biz bu düşünce ana felsefemiz olmalıdır.’’ Şeklinde konuştu.
OKULLARIMIZA ÖZEL GÜVENLİK ALACAĞIZ
Okullarımızda güvenlik sorunu var diyen Kaymakam Köken: ‘‘Okullarımıza özel güvenlik alımı için çalışmalarımıza başlatacağız. Okullarımızı özel güvenlik koruyacak artık. Okullarımız sadece öğretmenlerden ibaret olmamalıdır. Genç Kaymakamlığı ve Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışarak bu güvenlik sorununu çözmeyi düşünüyoruz. En yakın zamanda bu sorunu çözeceğiz.’’
YİBO’LARA BAKICI ANNE
YİBO’larda bakıcı anne sorununa da değinen Köken, ‘‘Bu okullarda ailelerinden uzak küçük çocuklarımız var. Bu çocuklarımız kişisel bakımlarını yapamıyorlar. Bu konu hakkında da çalışmalarımız başlattık. Çocuklarımızın bir bakıcıya ihtiyaçları var diye düşünüyoruz. Bu sistemi de en yakın zamanda devreye geçireceğiz.’’ Dedi.
Öte yandan teknik bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener, ‘‘Bu toplantımızı düzenli olarak yapmaktayız. Eğitim ile ilgili sorunlarımızı bu toplantılarda ele alıp değerlendiriyoruz. Bütün ilköğretim okullarımızda SBS kurslarını açtık. Öğretmenlerimiz belirli bir ücret karşılığında ders veriyor. Genç Lisesi’nin bir projesi SODES’ten geçti. Bu proje kapsamında 100 öğrencimiz ücretsiz kursa tabi tutuldu. Geçtiğimiz yıl 160 öğrencimiz Fen, Anadolu ve Anadolu Öğretmen Liselerini kazandı. Bu bizim için gurur verici bir başarıydı. Umarız bu yıl daha çok öğrencimiz başarıya ulaşacaktır. İlçe Milli Eğitim olarak bu yıl ki hedeflerimizi internet sitemizde açıkladık ve bu hedeflerimizin hepsine ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yok.’’Dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız