Genç Haberleri

MURAT NEHRİNDE RAFTİNG HEYECANI

Spora Geç Kalma Genç Kal, Projesi kapsamında Murat Nehri'nde ilk defa rafting yapıldı. Murat'ın azgın sularında kürek çeken gençler, heyecanlı anlar yaşadı.

29 Nisan 2019 Saat: 18:14
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 614 kez okunmuştur

MURAT NEHRİNDE RAFTİNG HEYECANI
MURAT NEHRİNDE RAFTİNG HEYECANI

Genç Kaymakamlığı ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gençlerin kötü alışkanlıklardan arındırılması amacıyla hayata geçirilen "Spora Geç Kalma Genç Kal" Projesi kapsamında iki ayrı ekip kurularak temel eğitimler verildi. Daha önce Tunceli'de Munzur Çayı'nda temel eğitimlerini tamamlayan sporcular, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Murat Nehri'nde ilk rafting heyecanını yaşadılar. Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Bülbül, Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Engin Dağ ve sporcuların katıldığı etkinlik öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi.

MURAT'TA BİR HAFTALIK EĞİTİM VERİLDİ

Genç Kaymakamlığı'nın daveti üzerine ilçeye gelen Rafting Milli Takım antrenörü Ali Ekrem Canpolat  ve Spor uzmanı Arif Kaya nezaretinde  bir hafta boyunca botlarla Murat Nehrinde rafting eğitimleri alan sporcular, eğitimşn ardından 23 Nisan münasebetiyle düzenlenen etkinlikte nehir üzerinde çeşitli sovlar yaparak renkli görintülere imza attılar.

KAYMAKAM VURAL: "RAFTİNGLE TURİZME YENİ BİR SOLUK KAZANDIRACAĞIZ"

Murat Nehri'nin rafting turizmine çok elverişli olduğunu belirten Kaymakam Hasan Hüseyin Vural; "Murat Nehri'nde ilk defa rafting sporunun yapılması bizleri oldukça mutlu etti. Amacımız, rafting sporunu geliştirip Bingöl'ümüzü nehir sporlarında temsil edecek takımı oluşturmaktır.  Bu vesileyle gençlerimizi raftinge yönlendirip kötü alışkanlıklardan da uzak durmalarını sağlayacağız. Bunların yanı sıra rafting sporuna çok elverişli olan Murat nehrimizin ilerleyen zamanlarda turizme açılması ve burada şampiyonaların yapılması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz" dedi.

BAŞKAN DİRİK: "BU TÜR AKTİVİTELER İLÇEMİZE  FARKLI BİR İLGİ KAZANDIRACAKTIR "

Genç İlçesi için yeni bir ilgi alanı oluşturacak rafting sporunun geliştirilmesi ve yaygılaştırılması için gerekli ilgi ve desteğin sunulacağını ifade eden Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise: "Sayın Kaymakamımızın desteğiyle yakılan bu meşalenin her daim yanması ve gelecek yıllara ışık tutması için bize düşen ne varsa, Genç Belediyesi olarak  imkanlar dahilinde desteğimizi sunacağız. Bu önemli aktiviteler gençlerimizi koruyacağı gibi ilçemize de farklı bir ilgi kazandıracaktır. Her yönüyle önemli bulduğumuz bu aktivitenin geliştirilmesi hususunda ayrı bir hassasiyetimiz olacak inşallah. Aktiviteyi gerçekleştiren ve emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar