Genç Haberleri

Nüfus ve konuk sayımı bilgilendirme toplantısı yapıldı

2011 yılında yapılacak olan nüfus ve konut sayımı öncesi bilgilendirilme toplantısı yapıldı. Toplantıya ilçe kaymakamı Serkan Şeker de katıldı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.100 kez okunmuştur

Nüfus ve konuk sayımı bilgilendirme toplantısı yapıldı
Nüfus ve konuk sayımı bilgilendirme toplantısı yapıldı

Özellikle AB ye giriş sürecinde, resmi istatistik programında belirlenen istatistikî faaliyetlerin yürütülmesi ve uygulaması kapsamında ülkemizin ekonomik, sosyal, demografi, kültür ve benzeri alanları ile ihtiyaç duyulan diğer alanlarda istatistikî veriler derlemek, değerlendirmek, analiz etmek ve yayınlanmak gerekmektedir. Bu kapsamda, resmi istatistik programı gereğince, 2011 yılında “Nüfus ve Konut Sayımının” yapılması planlanmaktadır. Gelecek yıl dünyanın birçok ülkesinde özellikler Avrupa birliğine üye ülkelerde nüfus ve konut sayımının yapılacak olması uluslar arası karşılaştırabilir istatistiklerin oluşturulması bakımından fırsattır. Geleneksel nüfus sayım yöntemlerini aksine, 2011 yılı nüfus ve konut sayımı, kişileri evlerine hapsetmeden idari kayıtlar kullanarak, en küçük coğrafi birim bazında, nüfusun demografik, sosyal ve ekonomik nitelikleri ile konutlara ilişkin bilgilerin elde edileceği bir sayım olacaktır. 5490 sayılı nüfus hizmetleri kanunun ve bu kanuna bağlı olarak çıkartılan yönetmelikler çerçevesinde ilgili kamu kurumlarımız arasında paylaştırılmıştır. Söz konusu kanun, vatandaşlarımıza birtakım sorumluklar getirmiştir.

2011 yılı nüfus ve konuk sayımı bilgilendirme toplantısı dün saat 14.00’da Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu, TUİK Malatya Bölge Müdürü Hüseyin Avni Dılmaz, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve kamu kurum amirleri katıldı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar