Genç Haberleri

Nuri Özaltın İlkokulu öğrencileri gönülleri yine fethetti

'Herşey Daha İyi Yarınlar İçin' diyen Genç Nuri Özaltın İlkokulu öğrencileri, kendi aralarında topladıkları parayla Günkondu Köyü Yeniçağ İlkokulu'nun onarım işini yaptırıp okulu boyayarak gönülleri fethetti.

22 Ekim 2019 Saat: 18:16
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 28.231 kez okunmuştur

Nuri Özaltın İlkokulu öğrencileri gönülleri yine fethetti
Nuri Özaltın İlkokulu öğrencileri gönülleri yine fethetti

'Herşey Daha İyi Yarınlar İçin' sloganı ile yola koyulan ve ailelerinden aldıkları cep harçlıklarını köy okuluna bağışlayan Nuri Özaltın İlkokulu öğrencileri yaptıkları yardım ile gönülleri fethetti.

Nuri Özaltın İlkokulu Müdürü Cuma Kalkan tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ilçeye 71 kilometre uzaklıktaki Günkondu Yeniçağ İlkokulu'nun eksiklikleri belirlendi. Alınacaklar listesinin belirlenmesinin ardından harekete geçen idareci, öğretmen ve öğrenciler kendi aralarında para toplayarak gerekli olan malzemeleri temin ettikten sonra köye gitti. Okulun badana ve boyasından onarıma ihtiyaç duyulan kapı ve pencerelerin tamiratına kadar büyük bir titizlikle çalışan gönüllü öğretmen ve öğrenciler, işler sürerken öğrencilerle de ilgilenmeyi ihmal etmedi.

"HERŞEY DAHA İYİ YARINLAR İÇİN"

Yaptıkları anlamlı yardımın daha iyi yarınlar için yapıldığını belirten okul müdürü Cuma Kalkan, "Nuri Özaltın İlkokulu olarak 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılında sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdik. Bu amaçları gerçekleştirmek için 18 adet proje yaptık. Bu projemizden biri olarak ilçemizden 71 kilometre uzaklıktaki Yeniçağ Günkondu İlkokulu ile okulumuz Nuri Özaltın İlkokulunun iç cephe boylarının tamamını yaptık. Amacımız İçinde bulunduğumuz şartlara göre değil şartları kendimize göre uyarlayıp daha çok hizmet üretmektir. Emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar