Genç Haberleri

Öğrenciler 4 bin 500 kitap topladı

Genç İMKB Atatürk Ortaokulu öğrencileri, proje kapsamında 3 gün içinde yaklaşık 4 bin 500 kitap topladı.

2 Nisan 2019 Saat: 10:53
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 391 kez okunmuştur

Öğrenciler 4 bin 500 kitap topladı
Öğrenciler 4 bin 500 kitap topladı

‘55. Kütüphane Haftası' nedeniyle Genç İMKB Atatürk Ortaokulu'nda “Her Kitap Bir İnsan” projesi başlatıldı.
Bu kapsamda okulda eğitim gören öğrenciler, sınıf kitaplıklarındaki kitap sayısını artırma, ilkokul düzeyinde toplanan kitapları köy okullarına ve lise düzeyindeki kitapları da ilçedeki liselere gönderme projesiyle üç günde yaklaşık 4 bin 500 kitap topladı.
Okulda en çok kitap toplayan 25 öğrenci ise bu kapsamda, Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi'yi ve üniversite kütüphanesini ziyaret etti.
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Genç İMKB Atatürk Ortaokul Müdürü Bilal Kaçar, “Öğrencilerimizin 55.Kütüphane Haftası nedeniyle okulda başlattıkları ‘Her Kitap Bir İnsan' kitap kampanyasıyla hem sınıflarımızdaki kitaplıkların eksikliklerini tamamlama hem de kardeş okul projesiyle kitap ihtiyacı olan okullara yardım etme uğruna yapmış oldukları kampanyadan ötürü öğrencilerimi yürekten kutluyorum. Bu güzel günü öğrencilerime yaşatma imkânını sunan Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural'a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler'e, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr İbrahim Çapak'a, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi'ye Kütüphane Daire Başkanı Müslüm Ayyıldız'a okulumuzun Türkçe öğretmeni Nurullah Vergi 'ye, müdür yardımcımız Hayrullah Koca'ya, bu anlamlı projeye destek veren velilerime ve birbirinden değerli öğrencilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız