Genç Haberleri

ÖĞRENCİLER BİLİMDEKİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

İnönü Ortaokulu tarafından birbirinden farklı projelerin yer aldığı TÜBİTAK-4006 Bilim Fuarı düzenlendi. Fuarda, öğrenciler tarafından geliştirilen çeşitli projeler görücüye çıktı.

6 Mayıs 2019 Saat: 12:04
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 688 kez okunmuştur

ÖĞRENCİLER BİLİMDEKİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
ÖĞRENCİLER BİLİMDEKİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile (TUBİTAK) Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen ‘‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’’ kapsamında öğrencilerin hazırlamış olduğu birbirinden güzel 21 proje, Genç İnönü Ortaokulu’nda yapılan açılışla sergilendi.

Serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, İlçe Müftüsü Mahmut Kaya, Şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Topraksız tarım, emniyet kemeri tokasına son, elektrikli bisiklet, ısıtmalı mont, kum sarkacı ve daha birçok proje katılımcılardan tam not alırken, projenin yürütücüsü öğretmen Ahmet Göral, 42 öğrenci ile yaklaşık iki aylık çalışmalar sonucunda gerçekleştirilen 21 projede öğrencilerin bir ürün ortaya koymak için gösterdikleri çabanın takdire şayan olduğunu ve kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Göral, "Bilim fuarları geleceğin bilim adamlarına şimdiden fırsat verme ve akıllarında bilim ışığı yakmak adına bizim için çok önemli. Okul müdürü  Sinan Kılıç ve projede destek olan öğretmen arkadaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum"dedi.

DİNLER: "BU PROJELERLE ÖĞRENCİLERİMİZE ÖZGÜVEN GELİYOR"

Bilim fuarının öğrencilere özgüven aşıladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler ise,"Tübitak projelerimiz Tübitak’ın desteklediği projelerdir. Projelerle ilgili öğretmen ve öğrencilerimiz çok ciddi çalışmalar yaptılar. Yaptıkları projelerin sergilerini gezdik. Hakikaten öğrencilerimizin şimdiden projeye alıştırma konusunda ciddi faydaları var. Bu projelerle öğrencilerimize özgüven geliyor. Özgüvenle birlikte yavrularımız geleceğe daha iyi bakıyorlar. İnşallah ülkemizin geleceği adına büyük ümitler veriyor bizlere. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürler ediyorum başarılarının devamını diliyorum"şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar