Genç Haberleri

ÖĞRENCİLER KİTAP GÜNLERİNE KATILDI

Genç İMKB Atatürk Ortaokulu Öğrencileri Bingöl Üniversitesi 3. Geleneksel Kitap Günlerine Katıldı.

6 Mayıs 2019 Saat: 11:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 599 kez okunmuştur

ÖĞRENCİLER KİTAP GÜNLERİNE KATILDI
ÖĞRENCİLER KİTAP GÜNLERİNE KATILDI

Bingöl Üniversitesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bingöl Kitap Günleri Fuarı, Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde yapıldı . Kitapseverlere kapılarını açan kitap fuarında “Osmanlı Arşivlerinde Bingöl Belgeleri” sergisi de gösterime sunulurken; fuar kapsamında panel, konferans ve imza günü etkinlikleri de düzenleniyor.

 Bingöl Üniversitesi 3. Geleneksel Kitap Günleri Fuarına ilçelerden gelen konuklar da yoğun ilgi gösteriyor. Genç İMKB Atatürk Ortaokulu öğrencileri de ilçeden gelerek fuarı gezdi. Fuar alanına giren öğrenciler özellikle ucuz kitap satın almanın yollarını aradılar. Stantları gezdikten sonra “Osmanlı Arşivlerinde Bingöl Belgeleri” sergisini de gezdi.

   Öğrenciler, yazar Şakir Diclehan’la hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra yazar Ahmet Turgut’un “Gönül Başkentimiz Kudüs” konulu konferansına katıldılar. İlk defa konferans salonunda bir yazarı dinleyen öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansıyordu. Konferansın ardından yazar Ahmet Turgut öğrencileri sahneye davet ederek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Aldıkları kitapları imzalatan öğrenciler yazar Turgut’a teşekkür etti.

İMKB Atatürk Ortaokulu Müdürü Bilal Kaçar, bu tür fuarların özellikle ucuz kitap satın almak isteyen öğrenciler için çok olumlu olduğunu belirtirken, 15 kişilik öğrenci kafilesi ile fuara giden okulun Türkçe öğretmeni Nurullah Vergi de “Öğrencilerimiz, hem kitap fuarını gezdiler hem de yazarlarla buluşarak aldıkları kitapları imzalattılar.  Ayrıca okul dışında birlikte olmanın tadını çıkardılar.“

Fuarın ardından hep birlikte Bingöl Üniversitesi kampüsünü gezen öğrenciler bol bol fotoğraf çektiler.  

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar