Genç Haberleri

ÖĞRENCİLERDEN HASTALARA ZİYARET

Genç İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Devlet Hastanesi’nde yatan hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak hasta hakları ve hastaların sorumlulukları ile ilgili bilgilendirme broşürü dağıttı.

29 Ekim 2019 Saat: 13:53
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 28.235 kez okunmuştur

ÖĞRENCİLERDEN HASTALARA ZİYARET
ÖĞRENCİLERDEN HASTALARA ZİYARET

İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Hastanede yatan hastaları ziyaret ederek onlarla vakit geçirdi ve hasta hakları ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Genç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Alagöz ve Hastane Müdürü Nurullah Davran tarafından karşılanan öğrenciler polikliniklerde hasta ziyaretinde bulundular. Öğrencilerin düşünceli davranışları, hastaları ve hasta yakınlarını da memnun ederken ziyaret sırasında zaman zaman duygusal anlar da yaşandı. Ziyaret sırasında hastalara öğrenciler tarafından gülsuyu ve çikolata takdim edildi.

Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Alagöz, ziyaretten çok memnun olduklarını söyleyerek, "Böyle bir çalışmayı yapan okul idarecisi ve öğretmenlerine teşekkür ederim" dedi.

“AMACIMIZ DUYARLILIK OLUŞTURMAK ”

Hem unutulmaya yüz tutmuş olan hasta ziyaretlerine duyarlılık oluşturmak hem de hasta hakları ve hastaların sorumlulukları nelerdir gibi bilinçlendirme broşürleri dağıtmak için bu etkinliği düzenlediklerini belirten İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahman Yılmaz, “Burada ki amacımız çocuklarımızın hastaların durumlarını görmelerini sağlamak ve gördükten sonra duyarlılık oluşturma adına, arkadaş çevrelerine anlatmak amacıyla geldik. Çocuklarımız bu durumu gördükten sonra inşallah ileride doktorluk veyahut buna yakın meslekleri seçip hastalara yardımcı olabilme bilincini kazanacaklarına inanıyorum. Bunun yanında unutulmaya yüz tutmuş olan hasta ziyareti ve hastalarımızın durumlarını sorma gibi gelenek ve göreneklerimizi de bu şekilde yaşatmış olacağız. Bunların yanı sıra bilgilendirme broşürleri de dağıtarak hastalara haklarını anlattık” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar