Genç Haberleri

ÖĞRENCİLERDEN YETİM VE ÖKSÜZLERE ZİYARET

Genç Nuri Özaltın İlkokulu Sınıf Öğretmeni ve Sivil Toplum Gönüllüsü Veysel Çeliker'in öncülüğünde kurulan 'Sonsuz İyilik Çocuk Derneği' 18 öğrenci ile öksüz ve yetimleri ziyaret edip hediyeler verdi.

2 Ekim 2019 Saat: 10:46
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 28.251 kez okunmuştur

ÖĞRENCİLERDEN YETİM VE ÖKSÜZLERE ZİYARET
ÖĞRENCİLERDEN YETİM VE ÖKSÜZLERE ZİYARET

Genç Nuri Özaltın İlkokulu Sınıf Öğretmeni Veysel Çeliker öncülüğünde kurulan ve Dayanışma, Yardımlaşma, Üretim şiarıyla yola çıkan 'Sonsuz İyilik Çocuk Derneği' öksüz ve yetim çocukların eğitimine katkı sunma ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için çalışmalara başladı. 18 öğrenciden kurulan ve hayırsever işadamlarının da desteğini alarak ilk olarak 2 öksüz ve yetim çocuğun evine ziyaret gerçekleştiren dernek üyeleri, aile ve çocuklarla sohbet edip kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

“Öksüz ve yetim çocukların eğitimine katkı sunacağız”

Bingöl'de ilk olma özelliği taşıyacak olan bu derneğin amacının öksüz ve yetim çocukların eğitimine katkı sunmak olduğunu belirten eğitimci Veysel Çeliker,  "Çocukların gerçek hayatta sorumluluk alabilmesi ve sivil toplum bilinci oluşturmayı hedeflediğimiz bu yola giriştik. Bugünün çocuklarının yarının büyükleri olacağını hepimiz biliyoruz. Bir bambu ağacı nasıl ki ilk meyvesini 5 yıllık bir sabır sürecinin ardından veriyorsa çocuklarımıza yapılan yatırımlarda belki bugün olmasa da yarınlarımızda bu ilçemizin gelişmeye büyük katkılar sağlayacak donanıma sahip çocuklar olacaklardır. Bingöl'de bir olacak bu derneğimizin tohumlarını Genç ilçemizden atıyoruz. İlk işimiz Yenişehir mahallesinde ikamet eden 2 öksüz çocuğumuza yardım ulaştırdık ve kendileriyle vakit geçirdik. Böylelikle çocuklarımız yardımseverliğin tadına varmış oldular. Öksüz çocuklarımızın gözlerindeki mutluluk ışıltıları öğrencilerimizi de çok mutlu etti. İnşallah bundan sonra ki süreçte de hayırsever işadamlarımızın desteğiyle daha çok öksüz ve yetim çocuğumuza ulaşıp kendileriyle gönül köprüsü kuracağız"

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar