Genç Haberleri

ÖĞRETMENLER OKULU YENİLEDİ

Genç ilçesine bağlı Servi köyünde 126 öğrencinin eğitim gördüğü 8 derslikli Servi Merkez İlkokulunda eğitim veren 12 öğretmen ve 2 idareci, kendi çabaları ile okulu yeniledi.

22 Eylül 2019 Saat: 15:41
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 804 kez okunmuştur

ÖĞRETMENLER OKULU YENİLEDİ
ÖĞRETMENLER OKULU YENİLEDİ

Servi Merkez İlkokulunda görev yapan idareci ve öğretmenler, 2 katlı okulu birlikte boyayıp örnek bir davranışa imza attılar. Okul binasının 2 katında bulunan toplam 8 derslik, 3 koridor, lavabolar ve yemekhanelerin tadilatı için gerekli olan parayı kendi aralarında toplayan ve işe koyulan fedakar öğretmenler okul binasına yeni bir çehre kazandırdılar. Okula kayıt ve diğer işleri için gelen veliler, boya yapan öğretmenleri gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemezken, öğretmenler de bu çalışmayı severek yaptıklarını ifade ettiler.

Ödenek sıkıntısından dolayı bu işi kendi ceplerinden yapan ve büyük bir fedakarlık örneği gösteren iş arkadaşlarına teşekkür eden okul müdürü Sedat Dinç, "Okulumuzun 2002'den beri hizmet vermesi nedeniyle duvarlarımızın her tarafı oldukça yıpranmıştı. Biz de öğrencilerimiz için, eğitim öğretim yılı başlamadan okul binamızı yeni ve temiz bir görünüme kavuşturmak istedik. Gerekli olan parayıda kendi aramızda toplayıp malzemelerimizi alarak işe koyulduk. Emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum" dedi.

"ÖĞRETMEN VARSA ÇARE VARDIR"

Yaptıkları fedakarlıkla örnek bir davranışa imza atan Servi Merkez İlkokulunun idareci ve öğretmenlerini sosyal medya hesabı üzerinden tebrik eden Genç Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, "İlçemiz Servi merkez ilkokulu öğretmen ve idarecileri okulun eğitim öğretime hazırlanması ve çocuklarımızın daha güzel bir ortamda eğitim görmeleri için kendi özverileriyle öğretmenlik örneği göstererek okullarını boyadılar. Kendilerine bu özveri için teşekkür eder yeni eğitim öğretim yılında başarılar dileriz.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar