Genç Haberleri

Okuma alışkanlığımız artıyor

Genç Halk Kütüphanesi’nden yararlananların sayısı her geçen gün artarken, TV dizililerine konu olan kitap ve yazarların eserleri Gençli okuyucular tarafından yoğun ilgi görüyor.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.237 kez okunmuştur

Okuma alışkanlığımız artıyor
Okuma alışkanlığımız artıyor

Genç’te kitap okuma alışkanlığında gözle görülür bir artış oldu. Her geçen gün kütüphaneye giderek kitap okuyanların sayısı arttığı belirtilerek, özellikle TV dizilerine konu olan kitaplar büyük ilgi görüyor. Kütüphanemizdeki üye sayısı 766’yı bulurken bu sayının her geçen gün arttığı söylendi. Gençli okuyucular en fazla romanlar ve kişisel gelişim kitapları üzerinde yoğunlaşırken okuyucu kitlesi arsında; genelde öğrenciler, öğretmenler, emekli öğretmenler ve ev hanımları yer alıyor.
Genç Halk Kütüphanesi Ödünç Verme Servisi Sorumlusu Mehmet Zeki Bezen, “Kütüphaneye başvuranlar gün geçtikçe artış gösteriyor. Genellikle öğrenciler araştırma yapmak için kütüphanemizi kullanıyorlar. Bizde öğrencilere yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. 766 üyeye sahibiz. Temennimiz bu sayının yılsonuna kadar katlanarak artması. Öğrencilerin tatil günlerinde kütüphaneye gelip kitap okuyarak değerlendirmeleri bizleri çok sevindirir. Herkesi kütüphaneye bekliyoruz, diyerek her ne kadar artış olsa da AB Standartlarının çok gerisindeyiz, okuma alışkanlığımızı daha üst düzeye çıkarmamız gerekir” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız