Genç Haberleri

Özsoy:“Her halk layık olduğu şekilde yönetilir”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 31 Mart Yerel Seçimler kapsamında Genç ilçesinde Seçim Bürosu (SKM) açılışı yaptı.

10 Mart 2019 Saat: 17:01
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 889 kez okunmuştur

Özsoy:“Her halk layık olduğu şekilde yönetilir”
Özsoy:“Her halk layık olduğu şekilde yönetilir”

Burada Konuşan Bingöl Belediyesi Eş Başkan Adayı Hişyar Özsoy, “Her halk layık olduğu şekilde yönetilir. Eğer biz bugün bu durumdaysak, bugün domates kuyruklarına girmişsek, biz kendimize yapmışız ki bu durumdayız” dedi.

31 Mart tarihinde yapılacak seçimler için HDP Genç Cumhuriyet Mahalle’de bulunan seçim bürosunu açtı. Açılışa HDP Bingöl Milletvekili Erdal  Aydemir, Bingöl Belediye Başkan adayı Hişyar Özsoy, Genç Belediye Eş Başkan adayları Sadullah Örkün, Şefika Doğan ve partililer katıldı.

Seçim Bürosu açışında konuşan Erdal Aydemir, iktidarı eleştirerek, “Bu ülkenin hiçbir şekilde beka sorunu yok, bu ülkenin çok derin ekonomik sorunları var, bu ülkenin çok derin mevsimlik sorunu var, çok derin işsizlik sorunu var.”Dedi.

“Derin bir ekonomik kriz, muazzam bir işsizlik var”

Aydemir “Öncelikle bizi yalnız bırakmadığınız için tüm Genç halkına teşekkür ederiz. Biliyoruz ki ülkemiz 31 Mart yerel seçimleri gündemiyle tüm partiler kendi çalışmalarını yürütmekte. Tüm genç halkına özellikle Cumhur ittifakı adı altında kendisini tanımlayan Akparti ve MHP ittifakının ülkemizi ne hale getirdikleri ilgili konuşmak istiyorum. Biliyoruz ki son 16 yıldan beridir ülkeyi yöneten tek parti Akparti iktidarıdır. Ve iktidara gelirlerken bütün gerekçeleride şuydu biz ülkenin düzelebilmesi için istikrara ihtiyaç var bundan dolayı tek başına iktidara taşıyın. Bu ülkenin ekonomisi düzelsin demokrasi düzelsin ülkeye barış ve adalet gelsin diye muazzam şekilde propaganda yaptılar. Tüm Türkiye halkları olarak o partiye tek başına bütün bölgeler destek verdi.  Bu 16 yılın sonunda ülkemizi getirdikleri ortam ortada.  Derin bir ekonomik kriz, muazzam bir işsizlik gençlerin yaklaşık bir buçuk milyon üniversiteli genç işsiz, üç milyon normal işsiz bütün bunlar bir araya getirildiğinde bunların temel sebebinin AKP iktidarı olduğu açık ve net olduğu görülmekte.  Ayrıca AKP iktidarı ülkenin beka sorunu olduğunu söylemekte. Bu ülkenin hiçbir şekilde beka sorunu yok, bu ülkenin çok derin ekonomik sorunları var, bu ülkenin çok derin mevsimlik sorunu var, çok derin işsizlik sorunu var. Bütün bunların sorumlusu AKP hükümetidir.  Öyle pişkince konuşuyorlar ki bu sorunların sorumlusu sanki kendileri değilmiş gibi 16 yıldır kendileri hükümet değilmiş gibi davranmaktadır.

 

“Her halk layık olduğu şekilde yönetilir”

Ülkede ekonomik sorunların olduğunu belirten Bingöl Belediye Başkan Adayı Hişyar Özsoy, “Biliyorsunuz ki ülkemizde ekonomik sorun var. Bu seçimde Akparti kazanır, MHP kazanır, HDP kazanır önemli değil, maalesef size kötü haber vermek zorundayım. Bu kriz şiddetli bir şekilde devam edecek 5 10 yıl şiddetli bir çalkantı söz konusu. Buraya gelmeden önce sanayi esnafı ve diğer esnafları ziyaret ettik. Bu ekonomik krizi öyle kolay toparlanacak bir meseleler değil. Şimdi size söylesem bize yüzde 70 oy verin ekonomik kriz düzelecek yalan söylemiş olurum. Biz parti olarak yalan konuşmuyoruz biz bildiklerimiz gördüklerimizi size anlatmakla mükellefiz. Siz gördüklerinize duyduklarınıza karar verirsiniz bizde saygı duyarız. Bu söyleyeceklerimin altını çizmek istiyorum. Hem hadistir hem de yunan felsefesinde temel söylemlerinden bir tanesidir. ‘Her halk layık olduğu şekilde yönetilir’ , eğer biz bugün bu durumdaysak, bugün domates kuyruklarına girmişsek biz kendimize yapmışız ki bu durumdayız. Referandumda ve başkanlık seçimlerinde dedim ki referandum geçerse dolar 4 lira 5 lira olacak. Başkanlık seçimlerinde Dolar 5 Euro 6 lira olacak az söylemişim. Müneccim değilim ama çıplak gözle görülen şeyler var. Bu ekonomik krizin geldiğini görülüyordu. Onun için Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet bahçeli acele olarak kriz vurmadan hile hurda ilen baskıyla zorla yüzde 51 alarak sistem değişikliğine gitti. Halkımız dedi ki bu sistem gelirse bu işsizlik azalacak istikrar gelecek. Bizde halka dedik ki bu sistem istikrarsızlık doğuracak maalesef biz haklı çıktık maalesef diyorum halkımızın şu anda olduğu zulümü görüyoruz.

“Eskiden sadece bize terörist diyordular, şimdi memleketin yarısına terörist diyorlar”

Önümüzde yerel seçimler var eğer seçim takvimi sapmazsa 2023’e kadar seçim görünmüyor. Halkımız için bu bir fırsattır ve son fırsattır. 4 buçuk yıl seçimsiz geçireceğiz. Dolayısı ile Genç halkına, Bingöl halkına, Türkiye de yaşayan herkese diyoruz ki alınızla mantığınızla düşünün şimdi bir ses gösteriniz sonra sonuçlarını bakın görüyoruz çok şiddetli bir kriz geliyor. Eğer iktidara bir sarı kart çekilirse sen hata yapıyorsun, sen yanlış yapıyorsun denilirse halkımız için iyi sonuçlar alırız. Her zaman bize bölücü diyorlar ya eskiden sadece bize terörist diyordular, şimdi memleketin yarısına terörist diyorlar. Bu memleket bu kadar kutuplaştırma kaldırmaz. 2 3 oy için memleketi karşı karşıya getirmenin bir anlamı yok, Seçimler gelip geçicidir.”Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından SKM açılışı Özsoy, Aydemir, Örkün ve Doğan’ın kurdele kesiminden sonra gerçekleşti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız