Genç Haberleri

Paletli Ambulans göreve hazır

Sağlık Bakanlığı, olumsuz kış şartlarında hizmet vermesi için Genç Devlet Hastanesi’ne paletli 112 Acil İlkyardım Ambulansı gönderdi. Paletli ambulans ile İlçenin her yerindeki acil hastalara so

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.067 kez okunmuştur

Paletli Ambulans göreve hazır
Paletli Ambulans göreve hazır

Sağlık Bakanlığı, olumsuz kış şartlarında hizmet vermesi için Genç Devlet Hastanesi’ne paletli 112 Acil İlkyardım Ambulansı gönderdi. Paletli ambulans ile İlçenin her yerindeki acil hastalara sorunsuz bir şekilde ulaşılması hedefleniyor.

Bingöl Sağlık İl Müdürlüğü, yoğun kış şartlarının yaşandığı Genç için 112 acil servis filosuna, tam donanımlı paletli ambulans kattı. Kış aylarında kar yağışının yoğun olarak gerçekleştiği Genç’te, acil hastaların güvenle sevk edilmelerine imkan sağlayacak olan paletli ambulans, Genç’e getirildi.

Genç Devlet Hastanesi Müdürü Tahsin Aran ve Hastane Acil Bölümü çalışanları tarafından basına tanıtılan Mitsubishi Pajero marka kar Paletli tam donanımlı ambulans tam teçhizatıyla da dikkat çekti. Çetin kış şartlarında kırsal alanda vatandaşlara sağlık hizmetinin daha iyi sunulacağını belirten Genç Devlet Hastanesi Müdürü Tahsin Aran, ``Genç nüfus bakımından her geçen gün büyüyen bir İlçemiz. Biz de kurum olarak bu ölçeği dikkate alarak hizmetlerimizi artırıyoruz. İlçemizde çetin kış şartlarını göz önünde bulundurarak Bakanlığımız tarafından bir adet tam donanımlı kar paletli ambulans gönderildi. Bakanlığımız tarafından gönderilen bu ambulansı Genç halkının hizmetine sunuyoruz. İnanıyorum ki bu aracımız yoğun kış şartlarının yaşandığı bu bölgede birçok ilke imza atarak çok başarılı işler çıkaracaktır. Özellikle kış aylarında Genç’in kırsal alanlarında yaşayan halkın yoğun kış şartlarında acil durumlarda kendilerine ulaşmak için zaman zaman yaşanabilecek sorunların bertaraf edilmesi adına tahsis edilen paletli 112 Acil ambulansının gelmesi ile birlikte, mevsim şartları ne olursa olsun halka daha rahat ulaşılıp acil sağlık hizmetinin en iyi şekilde verilmesine devam edilecektir``dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar