Genç Haberleri

Parasını alamayan işçiler isyanda

Genç Belediyesi hizmetinde olan özel bir şirkette temizlik görevlisi olarak çalışan 8 işçi, 5 aydır paralarını alamadıkları için mağdur durumda olduklarını belirttiler.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.238 kez okunmuştur

Parasını alamayan işçiler isyanda
Parasını alamayan işçiler isyanda

Bazılarımız 7 aydır, bazılarımız 5 aydır, bazılarımız da 3 aydır maaşını alamıyor diyen mağdur işçiler, ‘‘Beş aydır evimize ekmek götüremiyoruz. 8 aydan 8 yıla kadar Belediye çatısı altında hizmet verenimiz var. Emeğe saygı bu mu yani? Paramızı istediğimiz için hepimiz işten çıkartıldık. Yaklaşık 40 gündür çalışmıyoruz ve aynı şekilde 40 gündür bugün yarın alacaksınız paranızı diye kandırılıyoruz. Hepimizin çoluğu çocuğu var, hepimiz ailelerimize bakmakla yükümlüyüz. Eve ekmek götürecek paramız bile yok. Resmen bir rezaletin içine batık durumdayız. Kış geldi çattı daha yakacak odun ve kömürümüzü bile alamadık. Artık ne yapacağımızı şaşırdık.’’ Şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
NEREYE BAŞVURACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK ARTIK
Genç Belediyesi bünyesi altında çalıştıklarını vurgulayan işçiler: ‘‘ Belediyeye ve bizzat Belediye Başkanı’mıza durumu defalarca izah ettik ama ondan da bir sonuç çıkmadı. Resmi olarak başvuru yapmıyorsunuz diyerek bizi başlarından saldılar en son geçen hafta gidim resmi bir şekilde de mağduriyetimizi dile getirdik fakat oradan da bir sonuç çıkmadı. Artık nereye başvuracağımızı bilmiyoruz. Durum bu şekil devam ederse hakkımızı yargıda arayacağız. Hiç kimse çoluğumuzdan çocuğumuzdan daha değerli değildir. Bütün Genç halkı bu olayı duydu ama Belediye Başkanı’mızın duruma duyarsız kalması bizi şüphelendiriyor. Şirket sahibinin ve Genç Belediyesi’nin bir an önce bu duruma çözüm bulması gerekiyor. Hakkımızı istiyoruz. Paramızı istiyoruz. Dilenci değiliz kimseden karşılıksız para istemiyoruz. Hizmet verdik, hizmetimizin karşılığını almak da en doğal hakkımızdır.’’

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız