Genç Haberleri

Prof.Dr. Taş Genç halkının bayramını kutladı

Geçtiğimiz hafta gazetemiz aracılığıyla AK Parti’den aday adaylığını açıklayan Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eşref Taş ilçe halkının bayramını kutladı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.535 kez okunmuştur

Prof.Dr. Taş Genç halkının bayramını kutladı
Prof.Dr. Taş Genç halkının bayramını kutladı

Bayramı kendi memleketi olan Genç’te geçiren Eşref Taş, bayram boyunca Genç’te ki bütün esnafları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
Esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Prof. Dr. Eşref Taş, ‘‘Türkiye siyasi tarihinin altın dönemi olarak nitelendirilen ve 2002 genel seçimleriyle başlayan AK Parti dönemi, sağlık, eğitim, ekonomi, ulaştırma, hukuk ve dış politika gibi birçok alanda yapılan reformlarla gerek ülke içinde gerekse uluslararası platformda dikkatle izlenmektedir. Cumhuriyet tarihinde ilk kez iç ve dış politikada atılmış bu önemli adımlarda; seçim ve referandumda en yüksek oylarla destek vererek görevini fazlasıyla ifa eden Bingöl’ün bir evladı olmaktan mutluluk duymaktayım.’’ Dedi.

Taş, ‘‘Yine bu dönem içerisinde ilimizin siyasi tarihinde ilk kez bir bakanlık makamıyla bizleri tanıştıran ve bu makamı ülkemiz, memleketimiz için büyük bir hizmet aşkıyla icra eden memleketimizin yetiştirdiği nadide Teknokrat ve Siyasetçi Sn. Dr Cevdet YILMAZ’ı yürekten kutluyorum. İlimizin bugün itibariyle değişen yüzüne baktığımızda, inşaatı bitmek üzere olan havaalanımız, hızla yapılan ve yapılmakta olan hastaneler, ülkenin kuzeyini güneyine bağlayan ve Doğu Anadolu’nun ortasından geçen karayolu çalışmaları, eğitim ve organize sanayi alanlarına yapılan yatırımlar gibi hizmetleri görmezlikten gelemeyiz.’’ Şeklinde konuştu.

Ancak yeterli mi? Elbette ki Hayır...

Taş: ‘‘İnanıyorum ki bu hizmetler ilimiz için bir başlangıç olup yıllar önce yapılması gereken bu hizmetlerle yeni tanışmış bulunmaktayız. Bu bağlamda hem ülkemiz hem de ilimiz açısından görülmemiş bir tarih yazılıyorken bu hizmetlerin arttırılıp memleketimizin kalkınması, refah düzeyinin arttırılması için açılacak yeni istihdam ve yapılacak yeni yatırımlarla sanayi alanında üniversitemiz ve sanayi kollarımızın işbirliği sağlanarak ilimizde ; ülkemize katma değer yaratacak ve uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü arttırılmasına katkı sağlayacak yeni ürün ve üretim yöntemi geliştirilmesiyle ülkemize ve memleketimize hizmet etmekten ve çıtayı daha yukarıya taşımak için üzerimize düşeni yerine getirmekten onur duyarım. Bu vesile ile hemşehrilerimin geçmiş kurban bayramını kutlar daha güzel yarınlar dilerim.’’

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar