Genç Haberleri

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDULAR

Genç ilçesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılış programı düzenlendi. Düzenlenen programda renkli görüntüler yaşandı.

23 Eylül 2019 Saat: 18:45
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 753 kez okunmuştur

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDULAR
RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDULAR

2019-2020 eğitim öğretim haftası etkinlikleri kapsamında Hükümet Konağı bahçesinde Atatürk büstüne çelenk bırakılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, daha sonra Genç Kültür Merkezinde devam etti.

Etkinliklere, İlçe Kaymakamı Arif Gül, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Programda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler: “Türk milli eğitimi, temel kanunu ile de bunu eğitimin amaçlarından saymıştır. Bireyin ön plana çıktığı ve insan hakları ve demokrasinin daha fazla önem kazandığı günümüzde geliştirilen öğretim programları, bireyin varlığını bir bütün olarak ele alan maddi ve manevi ikilemlere düşmeksizin esnek düşünme becerisini geliştiren, farklılıklarla beraber var olma imkanı sunan bir zihinsel yapıya imkan verecek şekilde tasarlanarak demokratik düşünüş ve davranış tarzını ön plana çıkarmaktadır. Demokrasi eğitimi, tüm derslere kaynaklık edecek şekilde bütüncül bir yaklaşımla öğretim programlarında insan hakları ve vatandaşlık eğitimi alanı olarak ele alınmıştır” dedi.

Programda, 4'üncü sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine çiçek verirken, ardından öğrenciler hazırladıkları şiirleri okudu. Program, 3.sınıf öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisi ile son buldu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar