Genç Haberleri

Rögar kapakları tehlike saçıyor

Genç’te asfalt seviyesinin altında veya üstünde kalan ve yerinden oynayan rögar kapakları kazaya davetiye çıkarıyor.

16 Temmuz 2019 Saat: 20:45
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 508 kez okunmuştur

Rögar kapakları tehlike saçıyor
Rögar kapakları tehlike saçıyor

Genç’te birçok sokakta bulunan rögar kapakları  yerinden oynayarak, asfalt seviyesinin altında veya üstünde büyük çukur ve kasisler oluşturuyor. Yoldaki bu tehlikeyi bilmeyen sürücüler rögar kapakları yüzünden her an bir kaza riski ile karşı karşıya.

“Biran önce önlem alınması gerekiyor”

Rögar kapaklarının asfalt seviyesinin altında büyük çukur olması sürücüler için tehlikeli olduğunu belirten araç sürücüleri, “Rögar kapakları yol kaplaması seviyesinde araç yönetimini tehlikeye sokan bir durumdur. Yol kaplama seviyesinden yüksek veya alçak kotta olan rögar kapaklarına çarpan araçların lastiklerinin patladığı, jantlarının hasar gördüğü, ön düzen ve süspansiyon sistemlerinin bozulduğu, direksiyon hâkimiyetinin kaybolmasına sebep olarak aracın kontrolden çıktığı olaylar ve kazalar görülüyor. Belediye yetkililerin kazalara ve hasarlara davetiye çıkaran bu konuda bir an önce önlem alması gerekiyor. Yeni kazalara meydan vermemek için rögar kapaklarının yol kaplaması seviyesinde olması zaman kaybedilmeden sağlanmalıdır” ifadesini kullandılar.”

Birçok noktada bakımsız kalan ve bazılarının da asfalt seviyesinin altında veya üstünde olduğu gözlenen rögar kapakları vatandaşların da tepkisini çekiyor. Mahalle ve sokak aralarında bulunan, bakımsız kalmasından dolayı etrafa koku yaydığını ve bu haliyle tehlike saçtığına dikkat çeken bazı vatandaşlar Belediye yetkililerinden gerekli çalışmaların yapılmasını istiyor. Bazı rögar kapaklarının asfalt seviyesinin altında veya üstünde büyük çukur ve kasisler oluşturmasından dolayı küçük çocuklar başta olmak üzere vatandaşlar için tehlikeli olduğunu belirten kimi vatandaş da bu sorunun bir an önce giderilmesini istiyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar