Genç Haberleri

Sanayi Sitesinin ödeneği açıklandı

Genç Küçük Sanayi Sitesinin 2011 yılı ödeneği açıklandı. Genç Küçük Sanayi Sitesi’ne 2011 yılı için 1 milyon 700 bin TL ödenek ayrıldı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.400 kez okunmuştur

Sanayi Sitesinin ödeneği açıklandı
Sanayi Sitesinin ödeneği açıklandı

Türkiye Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca yapımı devam eden Genç Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Yılmaz Bozkurt, 2011 yılı yatırım programıyla Genç Küçük Sanayi Sitesi’ne 1 milyon 700 bin TL kredi tahsis edildiğini bildirdi.

Genç Küçük Sanayi Sitemizin yapımını 2011 yılı içinde bitirip 78 üye arkadaşlarımıza noter huzurunda teslim etmeyi amaçlıyoruz diyen Bozkurt, ‘‘Bilindiği gibi Türkiye genelinde Küçük Sanayi Siteleri, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile üyelerin verdiği aidatlarla yapılıyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2011 yılına ait ödeneğini ayırdı şimdi sıra üye arkadaşlarımıza geldi. Onlar da aidatlarını düzenli bir şekilde öderse yapım sürecimiz hızlanacak. Üye arkadaşlarımız bu konuda bize yardımcı olmalıdırlar. Aidatlarını düzenli ödemeleri sonucunda kendileri kazanacaktır aksi takdirde yapım aşaması sekmeye uğrar.’’ Dedi.

Bozkurt: ‘‘Genç Küçük Sanayi Sitemizin, yüzde 70’i Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın verdiği kredi ile yüzde 30 ise üyelerin aidatları ile yapılıyor. Projemizin parasal büyüklüğü 6 milyon 548 bin 745 TL’dir. 2008 yılında ihalesi yapılarak yüzde 41 tenzilat yapılarak 3 milyon 863 bin 759 TL’ye düşürülmüştü. Yüzde 18 KDV yi de eklediğimizde bu rakam 4 milyon 559 bin 236 TL’yi buluyor. Küçük sanayi siteleri üretici fiyat endeksine tabi olup aylık enflasyon farkı ilave edilmektedir. Arsamızın toplam büyüklüğü 72 bin 541 metre karedir. Bir diğer değişle 72 dönümdür. Bu arsanın yaklaşık yüzde 60’ında inşaatımız devam etmektedir. Geri kalan yüzde 40’lık bölüm ise rezerv alanı olarak projelendirilmiştir.’’

AMACIMIZ ÇIRAKLIK EĞİTİM MERKEZİ YAPMAK

Bozkurt, ‘‘Sanayi Sitesinin faaliyete girmesiyle birlikte kalifiyeli eleman ihtiyacı doğacak ve biz bu kalifiyeli eleman ihtiyacı asgariye indirmek için orada çıraklık eğitim merkezi açmayı düşünüyoruz. Bu proje ile gençlerimiz hem meslek sahibi olacak hem de iş sahibi olacaklar. Yüzde 40’lık boş arsamızda ilk amacımız bu olacak. Bunun yanında alanı yeşillendirmeyi de düşünüyoruz. Küçük Sanayi Sitemizin faaliyete girmesiyle yine boş arsamızda cami, çay ocağı, lokanta ve market gibi işyerleri de düşünüyoruz.’’ şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız