Sinan Atan
Sinan Atan

GÖREV İSTENİLMEZ GÖREV VERİLİR!

GÖREV İSTENİLMEZ GÖREV VERİLİR! Belediye
seçimleri yaklaşıyor ve halkın tercihi artık eskisi gibi ‘Parti’ anlayışına
dayanmıyor. Çünkü Genel seçimlerde ideolojimiz doğrultusunda hareket ederken Yere

3 Kasım 2013 Saat: 18:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 5.202 kez okunmuştur

GÖREV İSTENİLMEZ GÖREV VERİLİR!

Belediyeseçimleri yaklaşıyor ve halkın tercihi artık eskisi gibi ‘Parti’ anlayışınadayanmıyor. Çünkü Genel seçimlerde ideolojimiz doğrultusunda hareket ederken Yerelseçimlerde ise başka kriterler ön plana çıkmalıdır diye düşünüyorum…

 Öncelikle Memleket için hizmet talep edilirkenadayın işin erbabı olup olmadığına bakmalıyız. Belediye Başkan adayında da çalışkanlık,dürüstlük, alçak gönüllülük olmalı ve Genç halkına bunu inandırmalıdır… Akraba,Ahbaplık, Yandaşlık gibi kriterlerin değil, Zekâ, Kültür, Birikim, Donanım, Gayret,Diyalog kurma, Cesaret ve en önemlisi İlçenin sıkıntılarına vakıf olabilmelidirBelediye Başkan adayımız…

 Belediye Başkanı olacak şahıs etiket için değilhizmet için aday olmalıdır… Ama görüyoruz ki aday adayları kendi yakınçevresine ben Genç’in şu sorununu çözeceğim şu şu şu projelerim var.Diyeceklerine sadece Aday adayım aman ha! hata yapıp kaybetmeyelim demekleyetinmeleri çok vahim…

 Hal böyle olunca daGenç’ten önümüzde ki yerel seçimlerde aday olmak isteyen isimler şu günlerdegörücüye çıkmış vaziyetteler… Düğünlerde, açılışlarda, cenaze gibi törenlerdebu gibi isimlere sıkça rastlıyoruz…

 Genç’in artık güzelliklerini görmek isteyenbir birey olarak öncelikle Belediye Başkan aday adaylarının kendilerine şusoruları sormalarını istiyorum.

BEN BELEDİYE BAŞKANI OLABİLİR MİYİM?

Varolan özelliklerim yeterli midir?

Buişi başaracak yapıya  sahip miyim?

Builçenin sorunlarını taşıyabilir miyim?  

Özelliklede Ben böyle bir  potansiyele sahip miyim?Tarafsız,  yansız,  çıkarsız  kalarak Genç’e nekatabilirim?

Gençiçin neler üretebilirim?

Vede sorunlarla boğuşan Genç İlçemizin sorunlarına göğüs gerebilecek miyim?

BİRADAYDA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER:

Öncelikle‘‘EKİP ÇALIŞMASI’’. Evet, birbaşkanın hedeflerine ulaşabilmesi için öncelikle sağlam, güvenilir ve dürüstbir ekibi olması lazım. Çünkü Genç İlçesinde bu ekip çalışmasını şimdiye dek Başkanlıkyapanlar hep yanlış anladı ve çevresindeki yalaka kesimle bir ekip oluşturarakhalka sırtını döndüler. Seçilecek Başkan’ın eğitimli, paraya ihtiyacı olmayacakve Genç için yeni projeler geliştirerek İlçeyi şaha kaldıracak şahıslarla yolaçıkması gerekir. Ekip çalışmasına önem veren ve ekipteki farklı fikirlere değerverirken, bu projeler için yapılacak olan, harcamalarda da vicdani sorumluluğasahip olmalıdır.

 BELEDİYE BAŞKANI; AKTİF, DİNAMİK, HEYECANLIOLMALIDIR.

 BelediyeBaşkanı bir kentin bel kemiğidir. Hizmet ettiği kentin ve yaşayan halkıngeleceği, ortaya koyacağı vizyon ile belirleyecektir.

 Banagöre bir adayın öncelikle Genç’i çok iyi tanıması ve çevresinitanıyan  çalışmaları olması gerekir.

 Bununlailgili çalışmalarını kapsayan özellikleri, nitelikleri ve programlarıolmalıdır. Ve bu programlar İlçemizin özelliklerini ve ihtiyaçlarını gösterenyapıda gerçekleşmelidir.

 BelediyeBaşkanı, İlçe’nin gelişimini sağlayacak, sıkıntılarını giderecek, şehre vizyonsağlayacak olan her türlü projeyi gerçekleştirecek yeteneğe, donanıma sahipolmalı.

İyiyönetim bilgi ve deneyim gerektirir. Bu sebepledir ki; bir İlçenin yönetiminetalip olan adayın, mutlaka bilgili olması gerekmektedir.

 Sonuçolarak yapılan çalışmalar sonucunda bir ilçenin, Belediye Başkanının adıylahatırlanması o aday için Genç İlçesine bırakacağı en güzel imzadır.

PEKİ,GENǒTE DURUM NASIL?

Maalesef içler acısı…

Önünegelen aday adaylığını açıklıyor ve maalesef az önce yukarıda saydığımızözellikler şu an var olan mevcut aday adaylarının çoğu da bu özellikleritaşımıyor. Şu an bu Genç’in kaderi dediğinizi duyar gibi oluyorum.

Evet maalesef…

Kahvededikodularında isimler anılıyor ve seçimin nabzı tutulmaya çalışılıyor. Vemevcut bazı aday adaylarının dostları ve akrabaları da destekledikleri adayınoy çoğunluğunu kazanabilmesi için değişik yollarla aday adaylarını yukarıyataşıyorlar… Ne kadar Trajikomik! ...

Yapılandedikodularla birilerine çok oy verdirtip; herkesin ona oy vereceği gibitutumlar sergileniyor. Allah aşkına bırakın bu oyunları artık bilinçli birmilletiz. Gözlerimiz çoktan açıldı. Oyunlara gelmeyiz inşallah. Hangi Parti’denolursa olsun Oy vermeden önce adaylar arasında iyi bir araştırma yapmalı ve Genç’inkaderini kendi görüşlerimizden ve duyduklarımızdan çok daha önemli tutmalıyız!

İnsanlarınkendi gözlem ve deneyimleriyle analizlerini yaparak ve Genç’i bir bütün olarakdüşünerek bir seçim yapacağını umuyorum. Çünkü Particilikten ve Siyasiciliktendaha çok ihtiyaç olan bir durum var Genç’te. O da “BELEDİYECİLİK”

İnsanlarınhayatta en çok karşılaştığı şeyin “Çukurlar” olmaktan çıktığı…

Ailelerintüm fertleriyle yeşilliklerle  iç içe olduğu…

Çocuklarınparklarda kendilerini özgürleştirerek bulduğu…

YetişenGenç neslin yapılacak olan sosyal aktivitelerle pislikten uzak durduğu…

Çöplerinzamanında alınarak yerine konduğu…

Ferahlığın,Mutluluğun, Zenginliğin dolduğu…

Birkavram olmalı “BELEDİYECİLİK”…

Ve“GENǔ artık ileri görüşlü yatırımların temel hedefi olmalı.

Görevdebulunacağım esnada kendimi, ailemi ve yakın çevremi nasıl doyurabilirimdenziyade? Yarın bu koltuğa tekrar ŞEREFİMLE – GURURUMLA – DÜRÜSTLÜĞÜMLE– HİZMETLERİMLE tekrar nasıl gelebilirim? Bence “BELEDİYECİLİK”bu mantıkla olmalı.

Konuen büyük ortak paydamız  ”GENǔ ve dolayısıyla artıkgerisi teferruat…

RabbimGenç’imizi… Ehil insanların elinde, gün geçtikçe daha yaşanabilirmemleketlerden eylesin.
YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

TANITIM GÜNLERİ AMACINA ULAŞTI23 Kasım 2014 Saat: 23:02
13-16 Kasım Güneşin en güzel doğduğu şehir ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ organizasyonun yapıldığı önemli bir tarihti Bingölümüz için. ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ için çok şeyler söylendi, çok şeyler yazıldı.
UYUŞTURUCU VE GENÇLİK!9 Kasım 2014 Saat: 19:36
Son zamanlarda gençlik nereye gidiyor diye hep sorar oldum kendime. Özellikle geleceğin teminatı diye görülen yarınların büyükleri gençlerin ,“uyuşturucu” batağındaki vahim görüntüsü ürkütüyor toplumu. Manzara korkunç ve ürküt
NASIL OLMALI?2 Şubat 2014 Saat: 15:30
Mart ayında yapılacak seçimlere 2 ay gibi kısa bir süre kaldı. Bu günlerde herkes seçimle yatıp, seçimle kalkar oldu. Malum seçimlere gün gün yaklaşıyoruz.
Bugün Sağlıklıyız Peki Ya Yarın?1 Aralık 2013 Saat: 15:57
Öncelikle İlçemizde ikamet eden yaklaşık 900 engellinin sesi olan ve onlar için Engelsiz Yaşam Derneği adı altında sıcak bir yuva oluşturan Sayın Kaymakamımız Abdullah Köklü’ye ve bu Dernek çalışmasında emeği geçen herkese sonsuz
ANKARADAN BELEDİYE BAŞKANI ATAMAK!5 Kasım 2013 Saat: 11:30
Tüm Yazıları