Sinan Atan
Sinan Atan

MURAT SPORUMUZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN

MURAT SPORUMUZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN Yaklaşık 10 yıldır Amatör Ligde mücadele eden İlçemizin efsane diye nitelendirilen kulübü Genç Murat Sporumuz sizin de bildiğiniz üzere 2012 yılında Bölgesel Amatö

3 Kasım 2013 Saat: 18:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 3.318 kez okunmuştur

MURAT SPORUMUZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Yaklaşık 10 yıldır Amatör Ligde mücadele eden İlçemizin efsane diye nitelendirilen kulübü Genç Murat Sporumuz sizin de bildiğiniz üzere 2012 yılında Bölgesel Amatör Lige çıkmayı başardı. Ama gerek siyasi bürokrasinin ilgisizliği gerek de halkımızın yeterince destek çıkmayışından ötürü bir türlü arzuladığı ve hedeflediği ivmeyi yakalayamadı. Zira Bölgesel Amatör Ligde oynadığı 13 karşılaşmadan sadece bir puan çıkarabilmesi bunun en büyük göstergesi sanırım.
İşte takımdaki bu kötü gidişata dur demek ve yeni bir sayfa açmak ümidiyle geçtiğimiz hafta Olağanüstü Kongre’ye giden Muratspor’da kulüp yönetimi belli oldu.
Açıkçası bu yazıyı kaleme almamda ki en büyük gaye de kulübümüzün yeni yönetimini sizlerle paylaşmak ve tüm kamuoyuna duyurmaktı. Çünkü yazılan onca yazıya ve ilçemizde bunca süredir gündeme getirilen “Murat Sporun durumu ne olacak? “ sorusuna rağmen tepkisiz kalan bürokrasi ve siyasi kesime inat, Takımımızın bu zor anında yardımlarını esirgemeyen, büyük bir özveriyle takıma el atıp yeniden Murat Sporu hak ettiği konuma getirmek isteyen yeni yönetici ağabeylerimize Genç halkı adına şükranlarımı sunmak ve herkese örnek teşkil etsin diye onların isimlerini buradan duyurmak zorunlu bir görev oldu diyebilirim. Evet, onlar bu onurlu davranışlarından ötürü bizim gözümüzde birer kahramanlar artık. Bu isimler kim diye sorarsanız, Başta her daim Murat sporumuza maddi manevi destek sunan Muratspor Onursal Başkanı Genç Belediye Başkanımız ABDURRAHİM ARİÇ’e, Bölgesel Amatör Lig’e katılım payı olan 25 bin TL’yi temin eden yeni kulüp Başkanımız NURULLAH YILMAZ’a,  As Başkan VEYSEL AKTAY’a,  Başkan Yardımcısı ESAD ANDİÇ’e, Muratspor’u bugünlere taşıyan Sportif Direktör CEDİD ŞEN ve VEYSEL AYDINLI, Teknik Direktör ARİF KAYA, Yönetimin oluşumunda büyük çaba sarf eden ABDULLAH ARAVİ ve ismini sayamadığım onlarca esnaf ağabeylerimize Genç’e yani Genç Muratsporumuza sahip çıktıkları için sonsuz sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum …” Onlar bürokrasinin kayıplara karıştığı bir anda bu takımın ne kadar değerli olduğunu kanıtlamak için harekete geçip Murat Sporu daha ileriye taşımak için bayrağı devraldılar.
Baktığımız zaman yeni yönetim gerçekleştirmek istediği hedefleriyle sadece sporu yaşatmakla kalmayacak, futbolla yatıp futbolla kalkan bir ilçenin gençlerine sahip çıkma adına büyük bir adım atmış olacak. Yeni yapılacak tesislerle beraber artık gençlerimizin sporu daha çok sevmesi sağlanacak ve kötü alışkanlıkları yenip spora yönelmelerinin önü açılacak.

Yaşadıklarımız artık ilçe halkı olarak bize şunu gösteriyor: “Biz birbirimize destek çıkmazsak, siyasi ve bürokrasi kesiminden kimsenin gelip bize destek çıkacağı yok. Murat Sporu eski şaşalı günlerindeki gibi mutlu ve umutlu bir şekilde görmek istiyorsak Genç halkı olarak “HAYDİ ŞİRİN İLÇEMİN ŞİRİN İNSANLARI SEN YOKSAN BİR KİŞİ EKSİĞİZ” sloganıyla yola çıkan yeni yönetime destek vererek onların yanında yer almalı, onlara bu yolda gereken ilgi ve alakayı göstererek var olan sorunlara beraber çözümler üretmeliyiz. Maddi açıdan Hiçbir şey yapamasak bile en azından taraftar olarak maçlara gidip takımımızı desteklemeliyiz ki yeni yönetim halkın da kendilerinin yanında olduğunu görerek daha kararlı adımlar atsın.

Bütün olumlu gelişmelere rağmen umudunu yitiren ve bu takımın bu sene ligde kalmasını imkânsız olarak gören insanlarımıza da şunu belirmek istiyorum. Hala umudumuz var. Şuan devre arası oldu. İkinci yarı maçları ayın 27’sinde başlayacak. Yeni yönetim işi sıkı tutup daha önce 2.lig ve 3.liglerde oynamış profesyonel 10 kaliteli topçu ile anlaşma sağladı ve futbolcu arkadaşlarımız en geç bir hafta içerisinde Genç’e gelip idmanlara başlayacaklar. Bu da maliyet açısından 100 Bin TL’ye yakın para demek. Bu bağlamda herkes yönetime karınca kararınca destek olup ekip ruhu ile işe sarılırsa emin olun güzel haberler bizi bekliyor demektir. İkinci yarıda oynayacağımız 14 maçın 8’ini kendi evinde oynayacak olmamız da bir başka umut kaynağımız. İnşallah bu takım herkese inat ligde kalacak.
Yazıma son vermeden Murat Spora el atan tüm yönetici ağabeylerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyor ve onlara bu kutsal görevlerinde sonsuz başarılar diliyorum.
YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

TANITIM GÜNLERİ AMACINA ULAŞTI23 Kasım 2014 Saat: 23:02
13-16 Kasım Güneşin en güzel doğduğu şehir ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ organizasyonun yapıldığı önemli bir tarihti Bingölümüz için. ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ için çok şeyler söylendi, çok şeyler yazıldı.
UYUŞTURUCU VE GENÇLİK!9 Kasım 2014 Saat: 19:36
Son zamanlarda gençlik nereye gidiyor diye hep sorar oldum kendime. Özellikle geleceğin teminatı diye görülen yarınların büyükleri gençlerin ,“uyuşturucu” batağındaki vahim görüntüsü ürkütüyor toplumu. Manzara korkunç ve ürküt
NASIL OLMALI?2 Şubat 2014 Saat: 15:30
Mart ayında yapılacak seçimlere 2 ay gibi kısa bir süre kaldı. Bu günlerde herkes seçimle yatıp, seçimle kalkar oldu. Malum seçimlere gün gün yaklaşıyoruz.
Bugün Sağlıklıyız Peki Ya Yarın?1 Aralık 2013 Saat: 15:57
Öncelikle İlçemizde ikamet eden yaklaşık 900 engellinin sesi olan ve onlar için Engelsiz Yaşam Derneği adı altında sıcak bir yuva oluşturan Sayın Kaymakamımız Abdullah Köklü’ye ve bu Dernek çalışmasında emeği geçen herkese sonsuz
ANKARADAN BELEDİYE BAŞKANI ATAMAK!5 Kasım 2013 Saat: 11:30
Tüm Yazıları