Sinan Atan
Sinan Atan

TANITIM GÜNLERİ AMACINA ULAŞTI

13-16 Kasım Güneşin en güzel doğduğu şehir ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ organizasyonun yapıldığı önemli bir tarihti Bingölümüz için. ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ için çok şeyler söylendi, çok şeyler yazıldı.

23 Kasım 2014 Saat: 23:02
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 5.808 kez okunmuştur

Bir ilin kendini tanıtması için çok önemli bir fonksiyona sahiptir tanıtım günleri, kendi kanaatimce bu sene Bingöl’ümüz için Feshane Kültür Merkezinde yapılan organizasyon oldukça muazzamdı. Bingöl’e dair her şeyi bulabileceğimiz büyük bir etkinlikti ve genel olarak değerlendirildiğinde amacına ulaştı diyebilirim.

Eksiklerimiz vardı elbette ama bu tür etkinliklerde yeni olduğumuzdan zamanla daha muazzam bir çalışmaya dönüşeceğinden eminim, bu sadece benim fikrim değil gelen ziyaretçilerin de genel fikriydi.

Hususen başta Derneklerimiz olmak üzere Valimiz, Kaymakamlarımız ve Belediye Başkanlarımızın üstün katkıları göze çarptı, diğer görevli arkadaşlarımızın da ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Elbette bu tür etkinliklerin büyük bütçe istediği gerçeği aşikardır.  Tanıtım günleri için yeteri bütçe sahibi olmadığımız gerçeği de göz önündedir şüphesiz.

Eksikleriyle, günahıyla sevabıyla  “Tanıtım Günleri” etkinliği geride kaldı;  ama bana kalırsa eksik yönlerine odaklanmak bütün bütün doğru değil.

Öte yandan 300 Bin kişinin Bingöl günlerine katılması ve bugüne kadar Doğu ve Güneydoğu illeri arasında yapılan tanıtım günlerinde sadece Hatay ilinden geri kalmamız bile bu işi ne kadar muazzam yaptığımızın kanıtı bence.

Perşembe ve Cuma günleri yoğun geçse de Cumartesi ve Pazar günleri gerçek manada bir izdihamın portesiydi. Bu tablo, tanıtım günlerinin amacına uygun gerçekleştiği görüşünü tüm gönüllerde kabul ettirmişti.

Herkes mutluydu. Yapılan ikramlar, konukların ağırlanıp Bingöl’ün anlatılması, güler yüzle karşılayıp güler yüzle uğurlamalar vs… Hepsi ayrı ayrı takdir edilmesi gereken hususlardı.

Ses sanatçılarımız Ayhan Barasi, Avni Polat, Maral, Murat Atan, Yakup Koçak, Yılmaz Bingöl, Murat Alınak, Tuncay Kıtay türküleriyle konuklara güzel anlar yaşattılar. Yine Azer Bülbül’ün veliahttı olarak tanınan konuk sanatçı Fikret Delikanlı da şarkılarıyla renk katan bir diğer isimdi. Yusuf Buyankara kardeşimizin stand-up gösterisi büyük beğeni aldı. Vayn Anadolu gurubu da oradaydı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halkoyunları Ekibi de en yoğun ilgi görev unsurlarımızdandı. Davul zurna eşliğinde tabiri yerindeyse kurtlarını döken hemşerilerimizin “Bin kişiyle dostluk halayı” da görülmeye değerdi.

Eksiklik neydi?

Peynirimiz, çökelek ve yağımız çok fazla yer alamadı stantlarda. Yöresel yemeklerimizden‘zervet ve germ’i göremedim. Oysa öne çıkarılması gereken yemeklerimizdi. Bir yemek standında bir tabak ‘sörin’in 25 liraya satıldığını duymak bile sinir bozucuydu. Elbette ticari hesaplar güdülmeli ama bu kadar uçuk fiyatlardan satış yapılmak istenmesi kabul edilemez. Velhasılıkelam, çok güzel bir organizasyondu ve İstanbul’da ilk olmasına rağmen ciddi eksikliklerden uzak, başarılı bir tanıtımdı.

Son olarak;

Benimde Gençli olmam hasebiyle Şirin ilçemiz Genç’i en güzel şekilde tanıtan ve gelen misafirleri çok iyi bir şekilde ağırlayarak ikramlarda bulunan başta Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Eşref Taş’ı, Sayın Kaymakamız Abdullah Köklü’yü, Sayın Belediye Başkanımız M. Hadi Topaktan’ı, İl Genel Meclis üyelerimiz Arif Andiç ve Selahattin Atan’ı, BİN-GENÇ-DER Başkanımız Sayın Halit Sanır’ı, İşadamlarımızı, Belediye meclis üyelerimizi ve çalışanlarını, Kaymakamlık çalışanlarımızı ve siyasi parti temsilcilerimizi yürekten kutluyorum. Temennim, bunun geleneksel hale getirilmesi ve sadece İstanbul’da gerçekleştirilen tanıtım günleri olarak devam etmesidir.

İsmini zikredemediğim kurum, firma ve kişilerden de kusuruma bakmamalarını rica ediyorum. Bir kez daha, emeği geçen, katılım gösteren ve destek sunan herkese kucak dolusu sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Çünkü koca İstanbulda Bingöllülerin varlığı bir kez daha hissedildi. Bu cesaret ve emeğin sonucudur. gerisi gelir umarım. 

Saygılarımla! hoş ve esen kalın…

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

UYUŞTURUCU VE GENÇLİK!9 Kasım 2014 Saat: 19:36
Son zamanlarda gençlik nereye gidiyor diye hep sorar oldum kendime. Özellikle geleceğin teminatı diye görülen yarınların büyükleri gençlerin ,“uyuşturucu” batağındaki vahim görüntüsü ürkütüyor toplumu. Manzara korkunç ve ürküt
NASIL OLMALI?2 Şubat 2014 Saat: 15:30
Mart ayında yapılacak seçimlere 2 ay gibi kısa bir süre kaldı. Bu günlerde herkes seçimle yatıp, seçimle kalkar oldu. Malum seçimlere gün gün yaklaşıyoruz.
Bugün Sağlıklıyız Peki Ya Yarın?1 Aralık 2013 Saat: 15:57
Öncelikle İlçemizde ikamet eden yaklaşık 900 engellinin sesi olan ve onlar için Engelsiz Yaşam Derneği adı altında sıcak bir yuva oluşturan Sayın Kaymakamımız Abdullah Köklü’ye ve bu Dernek çalışmasında emeği geçen herkese sonsuz
ANKARADAN BELEDİYE BAŞKANI ATAMAK!5 Kasım 2013 Saat: 11:30
GENÇLER NELER İSTER?3 Kasım 2013 Saat: 18:48
GENÇLER NELER İSTER? Konu hakkında fazla bir araştırma yapmadım, kendi isteklerimi ve çevremde rastladığım bazı örneklerden yola çıkarak yazacağım bu yazıyı. O zaman haydi başlayalım... Akıllarda kliş
Tüm Yazıları