Genç Haberleri

“Söz Konusu Vatan Ve Hürriyet İse Gerisi Teferruattır”

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilmek istenen kanlı darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde, Genç Hükümet konağı bahçesini doldurarak demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar yine meydanları doldurarak üç yıl sonra nöbetine devam et

16 Temmuz 2019 Saat: 17:21
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 473 kez okunmuştur

“Söz Konusu Vatan Ve Hürriyet İse Gerisi Teferruattır”
“Söz Konusu Vatan Ve Hürriyet İse Gerisi Teferruattır”

 Programa Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, İlçe Jandarma Komutanı Halit Çalmuk, AK Parti İlçe Başkanı Bilal Sağlar, İlçe Müftüsü Mahmut Kaya,Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, daire müdürleri, STK başkanları ve yüzlerce vatandaş katıldı.

“15 Temmuz hukuk devletimizin hak ve özgürlüklerin zaferidir”

Programda konuşan Genç İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, birlik, beraberlik ve dik duruşun önemine dikkat çekti. Vural, “15 Temmuz 2016 tarihinde girişilen hain darbe girişimi kahraman milletimizin devletine, milletine sadık güvenlik kuvvetleri ile birlikte onurlu direnişi ve cesareti ile Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bertaraf edilmiştir. Tarihimizin önemli noktalarından biri olan 15 Temmuz günü demokrasi ve milli birlik günü olarak ilan edilmiştir. Şüphesiz 15 Temmuz cumhuriyet ve demokrasimizi destekleyen tüm vatandaşlarımızın, hukuk devletimizin hak ve özgürlüklerin zaferidir. Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi alçak ve hain darbe girişimine canı pahasına izin vermeyerek devletine, cumhuriyetine ve milli iradeye sahip çıkmıştır. Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi meydanlarda istiklal harbi ruhu ile tek yürek, tek bilek olmuş ve iradesini darbecilere çiğnetmemiştir. Milletimiz dini ve milli duygularını istismar ederek takındığı sahte maske ile büyüyen fetö terör örgütü tüm devlet geleneklerimizi çiğneyerek gizli bir ajanda ile devletin yönetimini ele geçirmeye çalışmış, ancak milletimiz ülkemizin bekası için kahramanca ve fedakârca bir direniş göstererek terör örgütünün hain planına engel olmuştur. Türkiye böyle bir darbe girişiminde dahi yolundan şaşmayan hedeflerinden uzaklaşmayan ve kendi kararlarını kendisi veren güçlü ve bağımsız bir ülke olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Unutulmamalıdır ki devletimizi yıkmak vatanımızı bölerek, aziz milletimizi esaret altına almak isteyen her türlü yıkıcı, bölücü ve radikal terör örgütleri ile iç ve dış düşmanlarımıza karşı mücadele etmek ülkemizin bir beka meselesidir. Türk milleti şairimizin deyimi ile kendisine tarihin hiçbir döneminde zincir vurdurtmayarak devleti, vatanı, onuru ve özgürlüğü için gerektiğinde canını feda eden asil ve aziz bir millettir. Bizlere vatan olan şu güzel yurdumuzda mağdurun ve mazlumun umudu olan şanlı bayrağımızı asırlardır hür olarak dalgalandıran yüce milletimiz tarihin her döneminde ve en güçsüz dönemlerinde dahi devletine ve vatanına saldıran düşmanlarımıza gereken cevabı her zaman vermiştir. Elbette bundan sonra bizler için söz konusu vatan ve hürriyet olduğunda diğer meseleler ancak bir teferruat olmalıdır.

Şehitlerimiz Kalplerimizde Ki Yerlerini Daima Muhafaza Edeceklerdir”

Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik’te, “Başta 15 Temmuz’da şehit olanlar olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlık, sıhhat diliyorum. Hatırlanacağı üzere bundan 3 yıl öce 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri fetö terör örgütü tarafından emperyalist işbirlikçiler harekâta geçmiş milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı darbe girişimine bulunmuştur. Ancak milletimiz darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızla uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki şehitlerimiz kalplerimizde ki yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl demokrasi ve milli birlik gününde kendilerini gönüllerde yâd edecek hatıralarını gelecek nesillere aktaracaklardır. O hain gece her yaştan, her meslekten vatansever istikbali ve bayrağı için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin çağrısı ile sokağa çıktı. Ve bir an tereddüt etmeden vatanını korumak için darbecilere karşı mücadele etti. Bu millet tarihin en kanlı darbe girişimine karşı göğsünü kurşunlara, tanklara, uçaklara siper ederek şanlı bir vatan müdafaası gösterdi. Fetö 15 Temmuzda gerçekleştirilen hain darbe girişiminden 3 yıl geçmesine rağmen kaybedilen canların acısı dün gibi hafızalarda yerini koruyor. Allah bir daha o günleri göstermesin bu aziz millete.

“7’den 70’e tek yürek olup tanklara karşı dik durduk”

15 Temmuz Hain Darbe girişiminde gazi olan Sedat Yalçın, “15 Temmuz bir milletin şahlandığı gündür. İstanbul ve Ankara’da 250 vatan evladını şehit verdiğimiz gündür. Şehit olanlara Allah’tan rahmet gazilerimize şifalar diliyorum. 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız bu acı milletimizin hafızalarından silinmeyecektir. Dünya tarihinde vatan sevgisinin cesaretle buluşmasıyla önlenebilen darbe çok nadirdir. Ülkemiz tarihinde darbeler yaşamış 1960 darbesi ile bir başbakan asılmış, 1980 darbesi ile nice gençlerimiz işkencelere maruz kalmıştır. Ancak 15 Temmuz tarihinde bu darbelere dur demiştir. Bu vatan evlatları vakıflarını din dil mezhep algılarını bir köşeye bırakıp 7’den 70’e tek yürek olup tanklara karşı dik durmuştur. 15 Temmuz’da biz sokaklara çıkarken bu vatan için şehitliği göze alarak çıktık. Karşımıza bu milletin tankı ile tüfeği ile millete namlu doğrultan sivillerin üzerine acımasızca ateş atan fetö terör örgütü vardı. Bu örgüt öyle alçak bir örgüt ki milletin çocuklarını millete silah doğrultan hale getirmiştir. Fetö onun arkasındaki emperyalist ve onun arkasındaki işbirlikçi terör örgütleri bilsinler ki dün Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de nasıl ki vatan sevdası ile iman gücü ile dimdik düşmanın karşısında durdu ise bugün de yarın da durmaya devam edecektir.”Dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar