Genç Haberleri

Sulama Sistemi Destekleme Başvuru Süreleri Uzatıldı

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi tebliğine eklenen geçici maddeyle desteklemelere başvuru süresi 31.03.2019 tarihine kadar uzatıldı.

11 Mart 2019 Saat: 15:01
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 724 kez okunmuştur

Sulama Sistemi Destekleme Başvuru Süreleri Uzatıldı
Sulama Sistemi Destekleme Başvuru Süreleri Uzatıldı

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü resmi web sitesinden yapılan duyuruda, “​06 Mart 2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 2019/19 nolu tebliğ ile KKYDP Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi 15. Etap Tebliğinde değişiklikler yapılmıştır. Yapılan değişiklik ‘GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 14 üncü maddenin yedinci fıkrası hükümlerince 2019 yılı için yapılacak müracaatlara ilişkin süre 31/3/2019 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.' şeklinde değiştirilmiştir.” Denildi.

Bireysel sulama sistemleri destek başvuruları

7/12/2017 tarihli ve 30263 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ'in 14'üncü maddesinin 7'inci fıkrası, destekler için başvuru zamanını belirliyor. Söz konusu fıkra şöyle:

 “(7) Bu Tebliğ kapsamında yapılacak başvurular; Programın uygulama yılı itibarıyla 1 Ocak tarihinden başlayarak altmış gün içerisinde, son başvuru tarihi mesai bitimine kadar, başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden il müdürlüğüne teslim edilerek yapılır. Ayrıca, güncel Uygulama Rehberinde formatı ve içeriği belirlenen ve başvuru sahibi tarafından imzalanan dosya teslim alma/dosya iade belgesi başvuru esnasında iki nüsha olarak dosya ile birlikte verilir. Başvuruların geçerli olabilmesi için, başvuruya ait bilgiler veri tabanına girilir ve veri tabanından başvuru numarası alınır. Başvuru son gününün tatil gününe denk gelmesi halinde, takip eden ilk iş günü mesai bitimine kadar başvuru yapılabilir. Başvuruya ilişkin işlemler güncel Uygulama Rehberinde belirtildiği şekilde yapılır.”

Yılbaşından itibaren 60 gün olan başvuru süresi uzatıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğle eklenen “2019 yılı uygulamaları” başlıklı geçici maddeyle, yedinci fıkra hükümlerince 2019 yılı için yapılacak müracaatlara ilişkin süre, 31/3/2019 tarihi mesai bitimine kadar uzatıldı.

Böylece, 2019 yılı bireysel sulama destekleri için yılbaşından itibaren 60 günde dolan süre, 31 Mart'a kadar uzatıldı.

1/1/2019 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe giren Tebliğ hükümlerini, Devlet Su İşleri Genel Müdürü yürütecek.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız