Genç Haberleri

Sürücülere ‘trafik semineri

Toplu taşım araç sürücüleri ve okul servis taşıt sürücülerine yönelik ‘Trafik Eğitim semineri verildi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.234 kez okunmuştur

Sürücülere ‘trafik semineri
Sürücülere ‘trafik semineri

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliği, toplu taşım araç sürücüleri ve okul servis taşıt sürücülerine yönelik ‘Trafik Eğitim’ semineri verdi. Dün saat 10.00’da Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen seminere Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ahmet Güngör, trafik polisleri, jandarma trafik ve toplu taşım araç sürücüleri ve okul servis taşıt sürücüleri katıldı. 

Düzenlenen seminere katılan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ahmet Güngör, sürücülere, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunarak, bilgilendirmelerde bulundu.

Bingöl’deki trafik sorunlarına çözüm bulma çalışmalarına yönelik olarak mastır planı hazırladıklarını hatırlatan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Güngör, bu mastır planı ile sorunların zamanla ortadan kaldırılması için çalışmalara devam edileceğini belirterek, ayrıca sürücülerin sorunlarını dinleyerek çözüm için hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Seminerde Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliğinde görevli polis memuru Erdoğan Aydın, toplu taşım araç sürücüleri ve okul servis taşıt sürücülerine yönelik olarak okul servis araçlarında bulunması gerekenler ve sürücülerin uyması gereken kuralları ile genel trafik kuralları ve trafikte karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerilerine yönelik eğitim verdi.

Yapılan eğitimin amacına değinen Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliğinde görevli polis memuru Aydın, görsel sunum eşliğinde eğitim seminerinde toplu taşım araç sürücüleri ve okul servis taşıt sürücülerinin yaptıkları işin bilinci ve önemini kavramaları ve taşıtlarında bulunması gerekenler ve yolcuların ve öğrencilerin araçta nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendirildiğini söyledi.

Trafik Şube Müdürlüğü’nce düzenlenen eğitime İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şoförler Odası Başkanlığı yetkilileri de katılarak, sürücülerin bilgilendirilmesi amaçlı düzenlenen eğitime katkıda bulundular.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar