Genç Haberleri

Sütaştan Bingöle dev yatırım

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’ın desteği ile Bingöl’de dev bir yatırım yapacak olan SÜTAŞ, 500 kişiye sigortalı olmak üzere bin 200 kişiye iş imkânı sağlayacak.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.548 kez okunmuştur

Sütaştan Bingöle dev yatırım
Sütaştan Bingöle dev yatırım

Kuracakları fabrika için Bingöle gelen Sütaş yetkilileri Vali İrfan Balkanlıoğlu ile birlikte yer tespit çalışmalarında bulundular. 7 yıl boyunca Sütaş a süt verilmesi koşulu ile her aileye 50 büyükbaş hayvanın verileceği, 7 yılın sonunda bu hayvanların tümünün köylüye hibe edileceği ve en önemlisi 3 bin metrekare alan üzerinde kurulacak tesislerde bin 200 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

Sütaş Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Ulukaya ve çeşitli kurum yetkilileri Vali Balkanlıoğlu`nu makamında ziyaret etti. Bingöl`e dev bir yatırım yapmak istediklerini ve bu amaç doğrultusunda Bingöl’e geldiklerini belirten Sütaş Yönetim Kurulu Üyesi Ulukaya, uygun bir mera alanı bulunması durumunda 1200 Bingöl`lüye iş imkanının sağlanacağını açıkladı.

Vali Balkanlıoğlu, Ulukaya ve beraberindeki heyet 2 bin 500 metrekarelik alanda çiftlik, 500 dönümlük arazide ise  fabrika planlanmasına uygun yer tespiti için Dik Köyü, Organize Sanayi bölgesi ve yatırıma uygun olabilecek çeşitli yerlere giderek  yerinde incelemelerde bulundular. Bingöl`de süt hayvancılığı, eğitim merkezi, uygulama çiftliği, damızlık geliştirme merkezi ve yem fabrikası ile entegre bir yatırım yapmak istediklerini ifade eden Ulukaya, bu bağlamda atılacak adımla her köylüye 50 adet büyük baş hayvan verileceğini ve 7 yıl sure ile Sütaş`a süt verilmesi halinde hayvanların köylülere hediye edileceğini belirterek; “En önemlisi hayvanların bakımları ve yemleri tarafımızdan karşılanacaktır. 7 yılın sonunda hayvanların bulundurulacağı ahırlar da köylüye hayvanlarla birlikte hediye edilecektir” ifadelerini kullandı.

Sütaş`ın Bingöl`ün tarım ve hayvancılığının daha da gelişmesi için önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Vali Balkanlıoğlu ise; bu yatırımla 1200 kişinin iş imkanı bulacağını bu vesile ile de bu projenin Bingöl için önem arzettiğini belirtti. Sütaş ve yatırım yapan diğer müteşebbisler için Bingöl`e yatırım yapmanın çok önemli avantajlar sağladığına dikkati çeken Vali Balkanlıoğlu, “Bingöl yatırım için en ideal imkanları sunuyor. Coğrafi konumu, hava yolu inşası ile ulaşım kolaylığı, teşvik ve diğer yerel imkanların yatırımcıya sunulması Bingöl`ü bir cazibe merkezi haline getiriyor. Sütaş tarafından yapılması planlanan bu büyük yatırım için büyük destek ve çabalarda bulunan Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz Bey’in desteği ile bu önemli yatırımın  Bingöl’ümüze kazandırılmasını ve en kısa sürede faaliyete geçmesini temenni ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar