Genç Haberleri

Tahsin Denerden MYO çağrısı

Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Dener, Gençe bir türlü getirilemeyen meslek yüksekokulu için yetkililere çağrıda bulunarak "gerekirse makam odamı boşaltırım" dedi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.401 kez okunmuştur

Tahsin Denerden MYO çağrısı
Tahsin Denerden MYO çağrısı

Genç İlçesi`nde Meslek Yüksek Okulu için bina arayışları için çabalar devam ederken, en samimi açıklama İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener`den geldi. Dener, "Gerekirse bugün makam odamı boşaltıp çıkarım ama yeter ki meslek yüksek okulu Genç`de açılsın” dedi.

Genç Meslek Yüksek Okulu’na yer bulunamadığı için hala Bingöl’de eğitim vermesi Genç’in en önemli sorunlarından biri olmaya devam ederken ilgililerin sessiz kalması tepkileri beraberinde getiriyor.

Yüksek Okul’un Genç’e taşınması için makam koltuğunu alıp binadan çıkacağını söyleyen Dener, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olduğu bina uygun olmasa uygun olan kurumun yüksek okula devredilmesi durumunda da binayı hemen boşaltabileceğini söyledi. Yüksek okulun ve ileri tarihlerde açılacak bir fakültenin Genç için çok önemli olduğunu vurgulayan Dener, “Her şeyden önce kazanan Genç olsun” diye konuştu.

REKTÖRÜ GENÇ`E DAVET ETTİ

Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurulan ancak yer olmadığı için Bingöl’de hizmet veren Genç Meslek Yüksek Okulu için Genç’te yer bulunamazsa Meslek Yüksek Okulu’nun Genç ön ismi atılacak. Bu durumda Genç’in Meslek Yüksek Okulu’ndan olma noktasına geldiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener, İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak hizmet verdikleri 3 katlı halk eğitim müdürlüğü binasını yüksek okula tahsis etmeye hazır olduklarını söyledi. Bu binanın yüksek okul için uygun bulunmaması durumunda, yüksek okul için uygun bulunan Genç Belediyesi hizmet binası için de alternatif fikir üretti. Belediyeye açık davette bulunan İlçe Müdürü Dener, “Ben bugün bile bu binayı boşaltır çıkarım. Genç’in yüksek okul ihtiyacı elzem haldedir. Bırakın yüksek okulu ilçemiz fakülteyi bile hak edecek bir potansiyele sahiptir. Ben kendime düşeni yapmaya hazırım. Bu gün deseler boşalt çık, ben bu binayı yüksek okula bırakır çıkarım. Sayın Rektörümüzü Genç’e davet ediyorum. Gelsin binamıza baksın. Eğer uygun görürlerse binamızı içindeki laboratuar ve bilgisayar odası ile birlikte onlara bırakıp çıkarız” diye ifade etti.

BELEDİYE BAŞKANINA ÇAĞRI

Genç Belediyesi hizmet binasının yüksek okul için uygun bulunduğunu da dile getiren Dener, “ Bizim binamız uygun görülmezse Genç Belediyesinin binası uygun görülmüştü. Buradan Sayın Başkanımıza da sesleniyorum. Eğer isterlerse bizim binayı onlara tahsis ederiz. Yüksek Okulu istiyorsak bunu yapmalıyız. Ben kendime düşeni yapmaya hazırım. İstenirse bir dakika içerisinde burayı hem belediyeye hem de yüksek okula vermeye hazırım” şeklinde konuştu.

Geçen hafta Genç Meslek Yüksek Okulu ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Bingöl Üniversitesi Rektörü Gıyasettin Baydaş, geçtiğimiz yıl açılan ancak yer olmadığı için üniversite bünyesinde hizmet vermeye başlayan Genç Meslek Yüksek Okulu’nun geçtiğimiz yıl iki yıllığına geçici olarak Bingöl’de Genç Meslek Yüksek Okulu’nu açtıklarını söylemiş ve bunun bir yılının bittiğini ifade etmişti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar