Genç Haberleri

TARTAR, “CUMHURBAŞKANIN KREDİSİ İLE BUGÜNE KADAR GELDİNİZ”

MHP'den Genç Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tartar, Partisinin SKM Bürosunda partililer ve vatandaşlarla buluştu

16 Mart 2019 Saat: 21:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 29.687 kez okunmuştur

TARTAR, “CUMHURBAŞKANIN KREDİSİ İLE BUGÜNE KADAR GELDİNİZ”
TARTAR, “CUMHURBAŞKANIN KREDİSİ İLE BUGÜNE KADAR GELDİNİZ”

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde MHP'den Genç Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tartar partililerle ve vatandaşlarla buluştu. SKM Bürosunda gerçekleşen toplantıya parti yöneticileri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Burada konuşan Genç Belediye Başkan Adayı Mehmet Tartar, Türkiye Cumhuriyeti devletin de bir ittifak söz konusu olduğunu belirterek, “İnanıyorum ki gayret edilen hiçbir dava yarı yolda kalmaz. Yeter ki bizler samimi olarak gayret sarf edelim. Sonuca kilitlenelim başarıya ulaşmamak için hiçbir neden olamaz. Başarı yakalamak için başarıya inanmak lazım. Rabbim izin verirse sizin desteklerinizle başarıya ulaşacağız. Değerli kardeşlerim bugün Türkiye cumhuriyeti devletin de bir ittifak söz konusu. Bu ittifak zaruretten kaynaklanan ittifaktır.  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birliği, beraberliği, düzeni ve bekası için kurulmuş bir ittifaktır. Bu ittifakta biliyorsunuz ki Akparti ve MHP özveriyle uyguladıkları bir beraberliktir. Bu beraberlik sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle mezara kadar devam edecektir.  Zaten Cumhurbaşkanlığı sisteminin de getirdiği sonuç, Türkiye Cumhuriyeti devletinde bundan sonra Cumhurbaşkanlığı sistemi zorunlu olarak iki partili döneme geçiştir.  Cumhurbaşkanlığı sistemiyle yönetilen ülkelerde 2 tane parti vardır, Genellikle Cumhuriyetçiler ve Demokratlar olarak adlandırılıyorlar. Şimdi bizim ülkemizde de eninde sonunda bu ittifaklar ikili sistemli bir şekilde sonuçlanacaktır. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı şeklinde birbirine zıt kutupların bir araya geldiği, aslında olmaması gereken ama zorunlu bir şekilde olduğu bir ittifak sistemidir.

“Halkımızın desteğiyle inşallah başaracağız”

Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde yaşayan insanların hepsine kardeş olduğuna inanıyoruz ve hepimiz kardeşiz bu memlekette. Bu memlekette bu ülkenin Bağımsızlığını, Birliğini, Bayrağını, Marşını, Ezanını kendisine kırmızıçizgi olarak görenler bizim kardeşimizdir. Kur’anı kerim’de ‘müminler kardeştir’ denilmiştir. Bu kardeştir kelimesi içerisinde Arap’ı da, Türkü’de, Laz’ı da, Kürt’ü de, Zaza’sıda Çerkez’i de girer.  Allahın yarattığı tüm müminler girer. Bu müminlik vasfı içerisinde kardeştirler.  Dolayısı ile memleketimizin yüzde 99’u kardeştirler.  Biz Genç ilçemizde de bu beraberliği ve kardeşliği sonuna kadar en güzel şekilde yaşatmak istiyoruz. Biz bu yola çıkarken kesinlikle ideolojik olarak bir hizmet düşünmedik. İdeolojiler belli bir noktaya kadardır.  Ama insanların birliği ve beraberliği sonsuza kadar devam eder.  Genç ilçemizde yaşayan hangi partiden olursa olsun hangi düşünceden olursa olsun bizim kardeşimizdir. Biz 31 Mart yerel seçimlerine kadar MHP’nin Belediye başkan adayıyız. Allah nasip ederse 1 Nisan’dan itibaren genç halkının tarafsız, adil, eşit bir şekilde bakan, adam kayırmayan, kimsenin hakkını kimseye geçirmeyen, çalmayan, çaldırmayan hakkınızı sonuna kadar savunan Genç halkının Belediye başkanı olmak istiyorum.  İnşallah onu halkımızın desteğiyle başaracağız.  Biz bu yola çıkarken Genç halkının bize olan teveccühünü hissettik, bizi her türlü destekleri ile cesaretlendirdiler bu cesareti Allahın izni ile ve sizlerin desteği ile devam ettireceğiz ve sonuca ulaştıracağız.

“İşkur alımları adil değil”

Yalnız biz bu yolda yürürken maalesef bazı rakip kardeşlerimiz ve arkadaşlarımız bazı uygun olmayan metodları kullanmaya başladılar. Biliyorsunuz birkaç hafta öncesi  ve geçen hafta  işkur adı altında insanlar alındı. İşkur alımı oluğunda nasıl alım olması gerekiyor biliyorsunuz? Bu ilçenin bir kaymakamlıkta bilgi bankası var kimin ekonomik durumu nasıldır A’dan Z’ye kadar her vatandaşın bilgisi var. Kim bu göreve ihtiyaç duyar, kim duymaz herkesin ekonomik bilgisi orada kayıtlı. 2500’e yakın vatandaşımız bu işkur kadrosuna atanmak için müracaat ediyor ve 100 kişi alınıyor. Tabi ki 2500 kişiden 100 kişi alınırsa 2400 kişi dışarıda kalınacak demektir.  Ancak ben görüyorum ki maalesef 2400 kişiden birçok insanımız haksızlığa uğradı. Bu 100 kişinin adil bir şekilde seçilmediğini görüyoruz.  Bunun adil olmasının yolu bu işi yapanların programda sıralamasını iyi yapması lazım. Duyumlarımıza göre işkura alınan insanlar akşam saatlerinde seçim kampanyalarına, seçim çalışmalarına götürülüyor, Bu çok yanlış bir şey.  Bu insanların duygularıyla ve zaaflarıyla oynamak demektir.  Eğer onlara kadro verildiyse bu Türkiye Cumhuriyetinin kadrosudur bu hiçbir partinin kadrosu değildir. Bir fikrin, bir ideolojinin, bir partinin hizmetini yapamaz ve bu aynı zaman da suçtur. 

“Büyüklerimizden ricamız bu seçim sürecine karışmayın”

Son günlerde bazı resmi kurumlarımızda çalışan ilçemizin mümtaz insanları, değerli insanları seçimler için buraya gidip geliyorlar. Devlet memuru olan biri seçim kampanyalarına katılamaz bu hukuken yasaktır.  Eğer bu ülkenin insanlarına güveniyorsan bu ilçenin hizmetine talip olmuş 5 6 kişi varsa onlara eşit mesafede kalmak zorundasınız.  Yarın öbür gün hizmete talip olanlardan bir tanesi seçilirse seçilemeyenlerin yüzlerine nasıl bakabileceksiniz? Onun için bu büyüklerimizden rica ederek bu sürece karışmamalarını istiyorum.  Bırakın halk kararını versin.

“Sayın Cumhurbaşkanının kredisini kullandınız bugüne kadar yeter artık!”

Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olurken biliyor musunuz? Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapan halktır. Niye Cumhurbaşkanımız bu başarıyı artırarak geliyor? Halk sayesinde başarıya ulaşıyor. Artık onlardan ricamız Sayın Cumhurbaşkanımızın da kredisini düşürmesinler.  Biz şimdi onlara söylüyoruz siz bu memlekete ne yaptınız ki söyleyin biz size destek verelim! Ama anlatacağınız hiçbir şey yok, projeleriniz yok ve projelerimizi çalışıyorsunuz. Söyleyecek hiçbir şeyleri yok! Halk sizi tanıyor ve duygu sömürüsü yapıyorsunuz.  Diyorlar ki Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında durun! Hepimiz arkasındayız. Milliyetçi Harekât Partisi Sayın Cumhurbaşkanımızın başından beri arkasındadır ve mezara kadar devam edecek. Cumhur İttifakı nedeniylede nasıl sizin Cumhurbaşkanınızsa bizim de Cumhurbaşkanımızdır. Biz Cumhur İttifakı nedeni ile azami dikkat ediyoruz, bunu ortaklarımızdan da bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın kredisi ile bugüne kadar geldiler. Bingöl siyasetini yöneten insanlara sesleniyorum; ‘sizlerde artık kendilerini halka inandırmaya çalışın, bu halk size inansın’. Sayın Cumhurbaşkanının kredisini kullandınız bugüne kadar yeter artık! Bu memlekete ne yaptınız? Ne yapacaksınız? Önemli olan o, gelin söyleyin biz bu memlekete bunu yaptık, bundan sonrada bunları yapacağız. Söz veriyorum bizde sizlerin arkanızda duracağız”. Dedi.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 2 yorum yapılmıştır
BabaYaga 17.03.2019 12:38
Içimizden gelenleri haykırdınız başkanım. Bu halka sizin gibi cesur başkanlar gerek. BEN SIZIN IÇIN OYUMU MHP YE VERECEM .
Hasip tartar 17.03.2019 11:00
Ağzınıza sağlık çok doğru söylüyorsun onların projeleri iskura kendi adamlarını yerleştirmek 1aileden 4 kişi alınıyor diğer taraftan ilçe mülke amirini kendi personeliymiş gibi kullanarak sözde sosyal vakıfta muhtaç insanları alacaklarmış gibi kendi adamlarını listeleyip veriyorlar. 16 yıl ceza almış cezaevinde yatan bir vatandaşın 3 öğrencisi , eşi ve bir çocuğu özürlü oldüğün halde bu insanlar iskura alım olduğ her seferinde müracaat etmelerine rağmen hiçbir seferinde alınmadılar bir de kalkıp cumhurbaşkanlığı kredisiylen halktan oy istiyorlar YORUM DEĞERLİ GENÇ HALKININDIR SAYGILARIMLA
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar