Genç Haberleri

Tavz-Derden unutulmaz gece

Tavz-Derin ikincisini düzenlediği Geleneksel Bingöl Başarı Ödülleri Kültür Merkezinde düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.797 kez okunmuştur

Tavz-Derden unutulmaz gece
Tavz-Derden unutulmaz gece

Genç Gazetesi ....

Yoğun katılımın gözlendiği Başkan Veysel ÇELİKER`in açılış konuşmasında salonda duygulu anlar yaşandı. Yaptığı orijinal ve yararlı çalışmalarla kamuoyunun takdirini her geçen gün daha fazla kazanan TAVZ-DER, Geleneksel Bingöl Başarı Ödülleri`nin ikinci dağıtımını bu akşam gerçekleştirdi. Yaptıkları çalışmalarla Bingöl kamuoyunun takdirini kazanan 6 kişi ile TAVZ-DER`e sunduğu destekten dolayı 1 kişinin ödüllendirildiği gece unutulmaz anlara sahne oldu.

YOĞUN KATILIM

TAVZ-DER`in düzenlediği geceye yoğun bir katılım vardı. Bingöl Milletvekili Yusuf COŞKUN, eski milletvekili Fevzi BERDİBEK, Bingöl Belediye Başkanı Serdar ATALAY, Arakonak Belde Belediye Başkanı Nazmi ÇALIŞAN, Siirt Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eşref TAŞ, Bingöl Belediyesi`nin eski başkanlarından Bedri TUĞ gibi isimlerin hazır bulunduğu gecede, kurum amirlerinin ve ödül alanların yanısıra halkın da büyük katılımı gözlendi.

TAVZ-DER Başkanı Veysel ÇELİKER`in açılış konuşmasıyla başlayan gecede sunuculuğu Murat SOYSAL yaptı. Veysel ÇELİKER`in konuşması esnasında salonda duygulu anlar yaşandı.

Avni POLAT ve Veli BOĞAKAN`ın söylediği şarkı ve türkülerle neşeli anlar yaşayan katılımcıları bir de süpriz bekliyordu. "Merhaba Yeni BİNGÖL" manşetiyle çıkan TAVZ GAZETESİ`nin ilk sayısı da geceye özel basıldı ve dağıtımı yapıldı. Sitemiz yazarlarından Mahfuz Demir`in çıkardığı şiir kitabının da tanıtımının yapıldığı gecede ödül alanlar şu kişilerdi:

*Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği İl Temsilcisi Muhittin Gilli, İmamlık görevinin yanında antrenörlük yapan Nurettin Bulut, Sivil topluma katkı sunan ve slikololiz hastaları için mücadele veren emekli öğretmen Semiramis Karaarslan, Bingöl halk oyunları belgeselini yapan Aydın Arık, Başarılı çalışmalar yürüten Radyo Azelya, Karlıova ilçesinde çeşitli çalışmalar yürüten Nevzat Bingöl, Tavz Der adına başarılı çalışmalar yürüten Selahattin Demirel.

Ödüle layık görülen Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği İl Temsilcisi Muhittin Gilli Ödülünü Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalayı’n elinden Aldı. İmamlık görevinin yanında antrenörlük yapan Nurettin Bulut’ a ödülünü, Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan tarafından verilirken, Sivil topluma katkı sunan ve slikololiz hastaları için mücadele veren emekli öğretmen Semiramis Karaarslan ödülünü, Avukat Nur Zeynep Canlı’nın elinden aldı. Bingöl halk oyunları belgeselini yapan Aydın Arık ödülünü, Siirt Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Eşref Taş’ın elinden alırken, başarılı çalışmalar yürüten Radyo Azelya ödülünü, Solhan İlçe Halk Eğitim Merkezi Nazım Genc’in elinden aldı. Karlıova ilçesinde çeşitli çalışmalar yürüten Nevzat Bingöl ödülünü, AK Parti Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun’un elinden alırken, Tavz Der adına başarılı çalışmalar yürüten Selahattin Demirel ödülünü, Bingöl Eksi Belediye Başkanı Bedri Tuğ’un elinden aldı.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar