Genç Haberleri

TEMELİ NİHAYET ATILDI

2013 yılında yapılması planlanan ve geçtiğimiz yıl ihalesi gerçeklesen 12 derslikli Genç Sağlık Meslek Lisesi binasının temeli geçtiğimiz hafta atıldı.

1 Eylül 2019 Saat: 14:35
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 783 kez okunmuştur

TEMELİ NİHAYET ATILDI
TEMELİ NİHAYET ATILDI

Genç ilçesinde kendisine ait binası olmadığı için yıllardır Genç Anadolu Lisesi binası içerisinde eğitim faaliyetlerine devam eden Genç Sağlık Meslek Lisesi binasının temeli geçtiğimiz hafta içerisinde atıldı.

İlçede Yeni bir Sağlık Meslek Lisesinin yapımı için ilk aşama olan ihale süreci geçtiğimiz hafta tamamlandı. 12 derslikten oluşacak olan Sağlık Meslek Lisesi Yenişehir Mahallesi, Ada-Parsel:426/1 üzerinde Anadolu İmam Hatip Lisesi yanında yapılacak. 20 Kasım 2018 tarihinde Genç Hükümet Konağında ihalesi yapılan Genç Sağlık Meslek Lisesinin bitirilmesi için 600 gün öngörülüyor.

SAĞLIK MESLEK LİSELERİ

Sağlık Meslek Lisesi Okullarını bitiren öğrenciler birçok yerde çalışma imkânı bulabiliyor. Mezun olan öğrenciler, öncelikle sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren birçok kurumda iş bulma imkânına sahip olacaklar veya yönetici sağlık personeli olma yolunda da kariyerlerini sürdürebilecekler.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar