Genç Haberleri

Tenis Kortu Olmayan Okulun Hedefi Şampiyonluk

Genç ilçesindeki Çaytepe Yatılı Bölge Okulunda, beden eğitimi öğretmeni Süleyman Gül'ün (30) öncülüğünde kort tenisi öğrenen öğrenciler, bölge şampiyonluğu elde etti.

6 Mayıs 2019 Saat: 11:58
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 833 kez okunmuştur

Tenis Kortu Olmayan Okulun Hedefi Şampiyonluk
Tenis Kortu Olmayan Okulun Hedefi Şampiyonluk

Genç ilçesindeki Çaytepe Yatılı Bölge Okulunda, beden eğitimi öğretmeni Süleyman Gül'ün (30) öncülüğünde kort tenisi öğrenen öğrenciler, bölge şampiyonluğu elde etti. Tenis sahası bulunmayan ve kışın zor geçirildiği Çaytepe köyündeki öğrenciler, şimdi Türkiye şampiyonluğunu hedefliyor.

Genç ilçesine bağlı Çaytepe köyündeki Çaytepe Yatılı Bölge Okulu'na atanan beden eğitimi öğretmeni Süleyman Gül, ilk görev yeri olan okulun bahçesinde, kısıtlı imkânlarla öğrencilerine kort tenisi eğitimi verdi. Kort tenisi öğrenen öğrenciler, katıldıkları okullar arası karşılaşmalarda il birincisi oldu. Bölge şampiyonluğu da elde eden öğrenciler, tenis sahası bulunmayan ve kışın zor geçirildiği köyde Türkiye Şampiyonası'na hazırlanıyor. Köye kapalı tenis sahası yapılmasını isteyen da öğrenciler, okulun ismini duyurmayı amaçlıyor.

'İSTEĞİMİZ, KAPALI KORT TENİSİ ALANI'

Öğrencilerine kort tenisi öğrettiği için mutlu olduğunu belirten Süleyman Gül, "Beden eğitimi öğretmeni olacağım ve çocuklara bütün sporları en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağım, demiştim. İlk görev yerim Çaytepe Yatılı Bölge Okulu'na gelince çocuklara daha önce görmedikleri, adını bile duymadıkları kort tenisini öğretmeye karar verdim. 3 yıldır okulda kort tenisi oynuyoruz. Bu tenis aşkıyla yolumuza devam ediyoruz. Amacımız Bingöl'de okullar arası yarışmalarda birinci olmaktı. Bunu başardık. Daha sonradan bunu bölge şampiyonluğuna kadar taşıdık" dedi.

Okulun bulunduğu bölgede, ağır kış şartları nedeniyle zorluklarla karşılaştıklarını anlatan Gül, "Çocukların emeği var bu işin içinde. Çocuklar bu tenisi, okulun bahçesinde kar temizleyerek, öğrendiler. Ben onları canı gönülden tebrik ediyorum. Onlar benim için Bingöl ya da bölge şampiyonu değil, aslında onlar benim için dünya şampiyonu oldular. Tabi en önemlisi çocukların emeğinin haricinde aile ve öğretmenlerin desteği var. Okul idaremiz de küçük dokunuşlarıyla büyük etkiler yaratmasında büyük rol oynadı. Umarım Türkiye şampiyonluğu da gelir. İsteğimiz burada kapalı kort tenisi alanı olmasıdır" diye konuştu.

"TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILACAKLAR"

Antrenman sahası olmamasına rağmen turnuvalara hazırlanan ve ilk olarak Bingöl'de şampiyon olan ardından ise Trabzon'da birinciliği göğüsleyen Çaytepe YBO'nun bu başarısı Bingöl halkınının da göğsünü kabartırken şampiyon öğrenciler 07 Mayıs'ta Kocaeli ilinde düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasında Bingöl ilini temsil edecek. (Haber Merkezi)

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar