Genç Haberleri

TÜMSİAD Bingöl Şubesi Başkanlığına Alimoğlu seçildi

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bingöl Şube Başkanlığı kuruldu. Kurulan şube İbrahim Alimoğlu getirildi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.234 kez okunmuştur

TÜMSİAD Bingöl Şubesi Başkanlığına Alimoğlu seçildi
TÜMSİAD Bingöl Şubesi Başkanlığına Alimoğlu seçildi

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve beraberindeki heyet önceki gün Bingöl’e gelerek Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyaret esnasında TÜMSİAD Bingöl Şubesi Yönetim Kurulu’nun oluşturulması sağlandı ve Bingöl’ün genç işadamlarından İbrahim Alimoğlu, TÜMSİAD Bingöl Şubesi Başkanı seçildi.

Bingöl hakkında Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Cengiz Değişgeç’ten bilgiler alan TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Sert, yaptığı konuşmasında Kobilere önem verdiklerini söyledi.

TÜMSİAD’ın yerel değerlerden küresel liderliğe sloganı üzerine çıktığını belirten Dr. Sert, “Beş yıl önce sadece birkaç ilde kurulan TÜMSİAD, şimdi kırkın üzerinde ilde yapılandı, Avrupa’da altı ülkede resmi ve hukuki şartlarına göre kuruldu. Birçok ülkede ise kurulma aşamasında. Orta doğu ve Afrika ülkelerinde yapılanıyoruz, Türkiye’de yeni şubeler kurmaya çalışıyoruz ve temas halindeyiz. Ayrıca doğu illerindeki TÜMSİAD’ın yapılandırmasını yapacağız. Ülke ekonomisine katma değer üretmeye, ülkemize faydalı olmaya çalışıyoruz. Çünkü bu ülke, bu millet, bu devlet hepimizin. Bunu el birliğiyle güçlendirmemiz lazım. Kaldı ki, bu arada ülkeler arasında var olan iki yüz altı ülke arasında ekonomik yarışlar söz konusu ve ekonomik değerleriniz üstte ise kişi başına düşen gayrı milli hâsılanız yukarda ve insanların yaşam kalitesi yukarda ise o noktada Avrupa Birliği ve standartları oluşmuş ve öne geçiyorsunuz. İşte bu noktada bizde Kobilerdeki bu dağınıklığı giderip ülke ekonomisine katma değer üretelim ve bununla ülke standartlarına katkımız olsun biraz yukarıya çıkartalım diye çalışıyoruz” dedi.

“Bingöl, Karadeniz’i Akdeniz’e doğuyu batıya bağlayan bir noktada”

TÜMSİAD olarak Kobilere hizmet eden bir dernek olduklarını belirten Dr. Sert, “Küçük ve orta ölçekli işletmelere hizmet ediyoruz buda Türkiye genelinde olduğu gibi Bingöl’de de var. Bingöl’de güzel bir potansiyel var, yeni kurulan illerde bazı sıkıntılar olabileceği gibi yeni kurulan şubelerde sıkıntılar olur. Bingöl’de genç ve dinamik bir yapının olduğunu görüyorum. Dünkü ticari yapılar bugün devam edip gitmez bugünkü dünya şartlarına bu günkü ekonomik şartlara ve genel şartlara uyacak yapı değişikline ihtiyacımız var. Onun için TÜMSİAD’da başta olmak üzere diğer arkadaşlarımıza ticaretle uğraşan sanayi ile uğraşan endüstri ile uğraşan organizasyonla uğraşan herkes kendini değiştirmeli. Bakın Türkiye çok önemli bir noktada, Türkiye’de dünyanın ortasında dünyanın merkezinde. Bingöl’de Karadeniz’i Akdeniz’e doğuyu batıya bağlayan bir noktada. Bunu bir başka şekil dede anlatabiliriz. Türkiye Avrupa’nın en doğusunda doğunun da en batısında bir konumda yani tam geçiş noktası köprü konumunda bir ülke. Ortadoğu ya açılacak olsanız Türkiye’den açılacaksınız doğu bloğuna geçecek olsanız Türkiye’den geçeceksiniz yani tam bir geçiş noktası bu coğrafik avantajı çok iyi kullanmamız lazım. Bingöllü arkadaşlarımız gerek tacirlerimiz gerek tüccarlarımız gerekse sanayicilerimiz ve iş adamlarımız kendini bir oryante etmesi lazım biz bu coğrafi avantajları iyi kullanmalıyız. Şuradan hemen 3–4 saatte gidebileceğimiz Ürdün, Suriye, Amman, Tahran, Gürcistan, hatta Mısır, Cezayir, Fas, Tunus iyi keşfetmemiz gerekiyor. Avrupa Birliği ülkeleri 3–4 saat gibi bir mesafede, oraları çok iyi keşfetmemiz lazım yine iki saatte gidebileceğimiz Kafkasları ve Türk Cumhuriyetlerini iyi keşfetmemiz lazım ve bizim mutlaka yapmamız gereken şeyler var. Bizim elimizdeki ürünler Avrupa kalitesine yakın ürünler her noktada gıdadan tarıma sanayi ve endüstri ürününe kadar her noktada çok kaliteli ürünler ürete biliyoruz ve bunlar Avrupa fiyatlarının Avrupa birliği fiyatlarının çok altında satıyoruz. Bu bizim için çok iyi bir avantaj hem coğrafi durum çok önemli hem de ürünlerimizin kaliteli olması çok büyük bir avantaj” şeklinde konuştu.

Dünkü ticari yapıların bugün artık devam etmeyeceğini ve dünya şartlarına bu günkü ekonomik şartlara ve genel şartlara uyacak yapı değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu aktaran Dr. Sert, Bingöl’deki tüm kobileri TÜMSİAD çatısı altında toplanmaya davet etti.

TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert’in konuşmalarından sonra söz alan TÜMSİAD Bingöl Şube Başkanı İbrahim Alimoğlu yaptığı konuşmada, TÜMSİAD"ın kısa zamanda Türkiye genelinde sergilediği başarılı yapılanmayla ülke ekonomisinin lokomotifi olan KOBİ"lerin çatısı haline geldiğini belirterek, “Gelişen dünya ekonomisinde yerimizi alabilmek ve ekonomimizin kırılganlığına karşı direnç noktalarını geliştirmek için TÜMSİAD çatısı altında elele verip, hedeflerimizi belirleyerek, “En kısa sürede ilimizdeki yapılanmayı sağlayarak çalışmalara başlacağız. Bingöl TÜMSİAD olarak kuruluş amacımız,  güzel şehrimizin ülke ekonomisine daha çok katkı sağlamasına yardımcı olmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. KOBİ’lerimizin yurtdışı açılımını ve üyelerimizin dış ilişkilerini arttırmak birinci hedefimiz olacaktır. Biz hemen yönetim kurulunu oluşturup, üye çalışmalarına başlayacağız. Bingöl’deki işadamlarına ziyaretlerde bulunacağız. TÜMSİAD’ın amaçları ve çalışmaları hakkında bilgiler verileceğiz. Kısa bir zamanda Bingöl’de de faaliyetlerimizi arttırıp etkin bir hale geleceğiz. TÜMSİAD ile birlikte Bingöl’de bulunan işadamlarını bir araya getiren bir çatı olacağız. Hep beraber hem Bingöl’e hem de ülkemize katkıda bulunmak için çok daha fazla çalışacağız ve çok daha fazla gayret sarf edeceğiz" diye konuştu.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar