Genç Haberleri

Yeni Başkan Belli Oluyor!

31 Mart yerel seçimleri için geri sayım başladı. Genç İlçesinde 11 Bin 24 seçmen, Pazar günü 125 sandıkta oy kullanacak. Başkanlık için 6 isim kıyasıya yarışırken ipi kimin göğüsleyeceğini ise halk 31 Mart'ta sandıkta belirleyecek.

30 Mart 2019 Saat: 11:52
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 480 kez okunmuştur

Yeni Başkan Belli Oluyor!
Yeni Başkan Belli Oluyor!

Genç ilçesinde seçim yarışı tüm hızıyla devam ederken ilçeyi 5 yıl boyunca yönetecek parti veya partiler, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerle belirlenecek. Pazar günü sandığa gidecek halkın hangi partiye oy vereceği merakla beklenirken, Siyasi partilerin belediye başkanlığı ve il genel meclis üyesi için yarıştığı seçimlerde muhtarların da tatlı telaşı öne çıkıyor.

SANDIK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Aday adaylığı süreciyle başlayan seçim heyecanı, 31 Mart Pazar günü son bulacak. İlçe merkezinde aktif olarak çalışma yürüten siyasi partiler, köyleri de sık sık ziyaret ederek, seçmenlere parti programları hakkında etraflıca bildi verdi. Sahadaki çalışmaları bitirme noktasına getiren siyasi partiler, müşahitlere ‘sandık güvenliği' eğitimleri vermeye başladı. Pazar günü yapılacak seçim öncesi eğitimlerini tamamlayan müşahitler, sandıklarına sahip çıkarak olası hileleri önlemeye çalışacak.

İLÇE MERKEZİNDE SEÇMEN SAYISI AZALDI

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre; Genç İlçesinde 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Genç merkez mahallelerde seçmen sayısı 12 bin 831 iken, muhtarlık seçimleri nedeni ile vatandaşın oyunu köylere götürmesiyle beraber Bin 155 kişi azalarak 31 Mart seçimlerinde oy kullanacak seçmen sayısı 11 bin 24 oldu.

BAŞKANLIK İÇİN 6 İSİM YARIŞIYOR

Genç ilçesini 5 yıl boyunca yönetmek için adaylar kıyasıya bir yarış yürütürken AK Parti Adayı Mehmet Zeki Dirik, MHP Adayı Mehmet Tartar, CHP Adayı Serhat Nazlı, HDP Adayı Sadullah Örkün, Bağımsız Aday Hasan Özce ve Bağımsız Aday Muzaffer Artar seçim çalışmalarını büyük bir titizlik içerisinde yürütürken, Genç ilçesini 5 yıl boyunca yönetecek olan başkanı halk 31 Mart'ta sandıkta belirleyecek.  

 EN FAZLA SEÇMEN KÜLTÜR MAHALLESİNDE

Genç Merkez ve bağlı köylerde 125 sandıkta 11 Bin 24 seçmen, gelecek Pazar günü sandık başına giderek oy kullanacak. Verilere göre, en fazla seçmen, 5 bin 45 ile Merkez Kültür Mahallesi'nde, en az seçmen ise 49 kişiyle Yoldaşan Mahallesi'nde bulunuyor.

İLÇE MAHALLE SANDIK VE SEÇMEN SAYISI;

Cumhuriyet Mahallesi;

Sandık Sayısı; 8

Seçmen Sayısı; Bin 923

Kültür Mahallesi;

Sandık Sayısı; 18

Seçmen Sayısı; 5 Bin 54

Yenişehir Mahallesi;

Sandık Sayısı; 16

Seçmen Sayısı; 3 Bin 894

Yeşildere Mahallesi;

Sandık Sayısı; 1

Seçmen Sayısı; 104

Yoldaşan Mahallesi;

Sandık Sayısı; 1

Seçmen Sayısı; 49

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız