Genç Haberleri

Yılmaz;“Yüksek seçim kurulu doğru karar vermiştir”

Genç Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Kendi seçmeninin hakkını koruyamayan milletinde hakkını koruyamaz” dedi.

18 Mayıs 2019 Saat: 21:56
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 937 kez okunmuştur

Yılmaz;“Yüksek seçim kurulu doğru karar vermiştir”
Yılmaz;“Yüksek seçim kurulu doğru karar vermiştir”

Genç Belediyesince düzenlenen mahalle iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ramazan Ayı’nın tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni etti.

Konuşmasında, Genç belediyesinin düzenlediği iftar programı için teşekkür eden Yılmaz, şunları söyledi: “Öncelikle belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizlere böyle güzel bir ortam hazırladı. Böyle bir sokak iftarı düzenledi. Bizleri bir araya getirdi. Bu birliğe, beraberliğe, bu güzel iftar sofrasına vesile olan belediye başkanımıza ve ekibine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Maalesef bizim kadar şanslı değil İslam ülkeleri. Bugün ramazan ayını çok zor şartlar altında yaşayan bayrama çok zor şartlar altında hazırlanan bir ümmet var Afganistan’dan Somali’ye Libya’dan Sudan’a ve Yemen’e kadar. Birçok Müslüman zulüm altında ramazan orucunu tutan ramazanı infak eden Müslüman kardeşlerimiz var. Cenabı Allah onların da sıkıntılarını gidersin inşallah. Türkiye gibi diğer İslam coğrafyalarına da daha çok huzur, daha çok sükûnet versin inşallah.

“Genç Halkının bize verdiği destekten dolayı teşekkür ederim”

Değerli kardeşlerim Türkiye olarak bir seçimden çıktık. Çok şükür Cumhurbaşkanlığı seçimini ve genel seçimleri yapmıştık, geçtiğimiz ayda da yerel seçimleri gerçekleştirmiş olduk ve seçimlerde geride kaldı. Türkiye’nin 81 vilayetinde bu seçimler yapıldı huzur içinde kavgasız gürültüsüz bir şekilde bitti çok şükür. Ben hangi partiye oy vermiş olursa olsun herkese yaptığı görevden dolayı demokratik hakkını kullandığı için teşekkür ediyorum. Tabii Genç halkına bize verdiği destekten dolayı belediye başkanımıza ve diğer seçilen üyelerimize verdikleri güçlü destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

“Yüksek seçim kurulu doğru karar vermiştir”

Değerli kardeşlerim İstanbul da seçimler yapıldı seçimlerde sonra bütün demokratik ülkelerde olduğu gibi bizde de itiraz hakları var. Bir kanun dışı uygulama gördülerse bunu hukuka götürme itiraz etme hakkı var. Biz de partimizin ve milletimizin hakkını korumak durumundayız. Kendi seçmeninin hakkını koruyamayan milletinde hakkını koruyamaz. Dolayısıyla biz seçmenimizin oyunu başkaları almasın diye her türlü itirazımızı yaptık. İl ilçe ve yüksek seçim kurulu düzeyinde. Oyların sadece yüzde 10 nu sayılabildi. Bu yüzde 10 sayım sonucunda aramızdaki fark 28 binden 12 bin e düştü. Buradan da gördük ki bizim çok sayıda oyumuzu maalesef ya yazmamışlar yada başkasına yazmışlar. Sandık kurulu başkanlarını ise memurlardan seçmek yerine belediyelerden bankalardan hiçbir yetkisi olmayan kişileri getirip sandık kurulu başkanı yapmışlar. Bütün bu tespitlerden sonra yüksek seçim kurulu seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Bu gayet hukuki bir karardır kim ne derse desin yüksek seçim kurulu bize göre isabetli bir karar vermiştir. Tabi ki insanların eleştirme hakkı vardır. Ama hiç kimsenin yargıya hakaret etme hakkı yoktur. Hiç kimsenin yargıçları tehdit etme hakkı yoktur.  Ama bizim hakkımızı birileri gasp etmeye çalışırsa kusura bakmasınlar burada elimizden gelen her türlü gayreti sarf ederiz.”Dedi.

İftar programı Genç merkez cami vaizi Yaşar Özerin dualarıyla sona erdi.

İftar Programına, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural,eski Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan,Genç Emniyet Müdürü Şenol Toklu , kurum müdürleri, Genç’te faaliyet gösteren STK temsilcileri,esnaf ve halk katıldı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar