Genç Haberleri

’Yoksulluk kader olamaz’

Genç ziyareti kapsamında Gazetemizi de ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Ali Topuz’un da içinde bulunduğu grup, Genç ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulunarak, yoksulluğu

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.572 kez okunmuştur

’Yoksulluk kader olamaz’
’Yoksulluk kader olamaz’

Geçtiğimiz Cuma günü İstanbul CHP Milletvekili Ali Topuz, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyeleri Perihan Sarı, Didem Engin, CHP Bingöl İl Başkanı Sema Kaygalak, CHP Bingöl Milletvekili Aday Adayı Kazım Alınak ve beraberindeki heyet Genç’i ziyaret ederek halkın sorunlarını dinlediler.
Hafta başından beri bölgede olduklarını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Meclisi üyesi Perihan Sarı, ‘‘Arkadaşlarımız ve Sayın Vekilimiz ile birlikte iki gündür Bingöl’de incelemeler yapıyoruz. Yaptığımız incelemeler sonucunda Bingöl’de ve özellikle Genç’te işsizlik ve yoksulluğun hat safhada olduğunu gördük. Gençlerin en üretken olduğu dönemde kahvehane köşelerinde zaman geçirmeleri gençlerimize yapılmış büyük bir haksızlıktır. Bu gençlerin üretmeleri gerekir. Yoksulluk AKP hükümetinin uyguladığı politikaların somut sonucudur. İnsanlar çalışarak üretmek yerine ve gelir elde etmek yerine yoksulluğa mahkûm edilmiştir. Yoksulluk bir kader olamaz. Bazıları zenginken çoğunun yoksulluğu kabul edilemez. Hükümet yoksullar üzerinden yürüttüğü politika ile onları oy deposu olarak görüyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak uygulayacağım politikalar ile bölge insanını yoksulluktan kurtaracağız. Halkımızı sosyal devletin koruması ve güvencesi altına alacağız.’’ Dedi.
Öte yandan bölgenin kanayan yarası tarım ve hayvancılık konusuna değinen Cumhuriyet Halk Partisi Meclisi üyesi Didem Engin: ‘‘Tarım ve Hayvancılık öncelik verdiğimiz konuların başında geliyor. Vatandaşlar yanlış politikalardan dert yanıyor. Şuan tamamen dışa bağımlı politika uygulanıyor. Biz cumhuriyet Halk Partisi olarak yerli üretimin, yerli çiftçinin desteklenmesini istiyoruz. Aracılar gelişmesin, büyümesin. Üreticiler büyüsün istiyoruz. Üreticilerin maliyetlerini azaltmak için çalışacağız. Gübre ve tohumu yeniden ele alacağız. Üreticiyi destekleyici bir politika izleyeceğiz. Üreticiye mazotu 1 buçuk Liradan satacağız. İktidar olduktan sonra ithalatı durduracağız. Verimli ve yüksek kalitede damızlık üretimi olacak. Bölgenin kanayan yarası durumunda olan tarım ve hayvancılık çıtasını yükselteceğiz.’’
Bingöl’ün hep boş vaatlerle kandırıldığının altını çizen Bingöl CHP Milletvekili Aday Adayı Kazım Alınak, meclise girdiği takdirde Bingöl için ellerinden geleni yapacaklarını ve Bingöl’ün işsizlik sorununa kalıcı çözümler üreteceklerini ifade etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız