Genç Haberleri

Yüksekokula Bakan sözü

Son zamanlarda ilçemizin en önemli gündem konularından olan ve Genç Gazetesi olarak sürekli gündemde tuttuğumuz Genç Meslek Yüksek Okulu’na yer bulunması konusunda Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.330 kez okunmuştur

Yüksekokula Bakan sözü
Yüksekokula Bakan sözü

Adı Genç olup Bingöl’de eğitim verilen Genç Meslek Yüksek Okulu’nun Genç’e taşınması amacıyla oluşturduğumuz gündem sıcaklığını hala koruyor. Daha önce de Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Üniversitesi Rektörü Gıyasettin Baydaş, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, İlçe parti teşkilatları, Genç halkı ve ilgilerle görüşerek çözüm önerileri hakkında görüştüğümüz Genç Meslek Yüksek Okulu’nun Genç’e taşınması konusunda önemli bir söz verildi. Bayram ziyareti kapsamında ilçemizi ziyaret eden Bakan Yılmaz, Genç’i çok önemsediğinin altını çizdi. Bingöl’e her gelişinde Genç’e de geldiğini söyleyen Bakan Yılmaz, “Genç’e her zaman pozitif bir ayrımcılık yapmışızdır. Bu pozitif ayrımcılık devam da edecektir. Genç Meslek Yüksek Okulu’nun Genç’e taşınması için muhakkak bir yer bulacağız. Bu zaten böyle gitmez. Adı Genç ama hala Genç’te değil. Buna en kısa sürede çözüm bulacağız. Çözüm bulmak durumundayız zaten. Genç Meslek Yüksek Okulunun önümüzdeki eğitim yılına Genç`te başmalaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.
BAŞKAN ARİÇ’İN SÜRE DOLUYOR UYARISI
Geçtiğimiz haftalarda Bingöl Üniversitesi Rektörü Gıyasettin Baydaş’ın gazetemizden manşet olarak verdiğimiz “Yer Bulunamazsa Genç ismi kalkacak” haberimizi Bakan Yılmaz’a hatırlatırcasına Bakan Yılmaz’a “Bir yıl içerisinde yer bulunamazsa Genç Meslek Yüksek Okulu’nun ön isminin kalkma durumu var. Bu konuda sizin desteklerinizi bekliyoruz. İlçemize yüksek okulun yapılması elzemdir” diyen Genç Belediye Başkanı Ariç, halkın yüksek okul hakkındaki haklı eleştirilerini de Bakan Yılmaz’a iletti ve çözüm bulması konusunda Bakan Yılmaz’dan acil destek istedi.
Genç`in gelişmesi ve ilerlemesi için yüksek okulun Genç için çok gerekli olduğunu ifade Devlet Bakanı Yılmaz, "Şu an bir yer problemi var. Sayın Rektörümüzün bu konuya çok duyarlı olduğunu biliyorum. Genç Meslek Yüksek Okulu ile yakından ilgileniyor. Şu an devam eden bir hastane inşaatımız var. Onun yapımını hızlandırıp hastanenin hizmet verdiği binayı yüksek okul yapmayı düşünebiliriz. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim. Ne olursa olsun Genç Meslek Yüksek Okulu Genç`te hizmet verecektir. Bunun için Sayın Rektörümüz de ciddi çalışmalar yapıyor. İlçede yüksek okula tahsis edilebilecek yerler var. Sayın Rektörümüz orayı inceledikten sonra orası da yüksek okul olarak düşünebilir. ” diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar